• 9 kwietnia 2021

Pierwsza linia płytek wykładzinowych firmy Interface o ujemnym śladzie węglowym

Pierwsza linia płytek wykładzinowych firmy Interface o ujemnym śladzie węglowym

Pierwsza linia płytek wykładzinowych firmy Interface o ujemnym śladzie węglowym 683 1024 PLGBC

Materiał partnera

W zeszłym tygodniu firma Interface – działająca na całym świecie w branży pokryć podłogowych i światowy lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – zaprezentowała swój najnowszy produkt, Embodied Beauty™. Kolekcja ta oferuje całą gamę wzorów płytek wykładzinowych inspirowanych naturą i produkowanych z szacunkiem dla natury. Zgodnie z misją spółki, Climate Take Back™, i jej zobowiązaniem się do obniżenia śladu węglowego swoich produktów, wszystkie siedem stylów Embodied Beauty™ ma zerowy ślad węglowy w całym cyklu życia produktu, dzięki programowi Carbon Neutral Floors™. Ponadto, jest to pierwsza kolekcja płytek wykładzinowych Interface o ujemnym śladzie węglowym liczonym od kołyski aż po grób.

Zaprojektowana przez Wiceprezes Kari Pei kolekcja Embodied Beauty™ odzwierciedla japońską estetykę minimalizmu, odbudowy i organicznego piękna świata przyrody. Kolekcja ta budzi poczucie więzi z innymi i więzi z naturą, przyjmując zasady ikigai, japońskiej koncepcji „posiadania celu”. Połączenie tych wpływów zaowocowało gamą unikalnych stylów, od wąskich wzorów monochromatycznych, po graficzne tekstury na dużą skalę produktów typu tufted.

– Jako nasza pierwsza kolekcja zawierająca produkty o ujemnym śladzie węglowym, Embodied Beauty™ stanowi uosobienie pojęcia pracy w przymierzu z naturą, pojęcia często występującego w kulturze japońskiej. Patrząc z bliska na te style, da się rozpoznać elementy kintsugi, sztuki naprawiania zepsutych przedmiotów, by stworzyć coś nowego i pięknego, jak również sashiko, szycia tkanin dekoracyjnych. Płytki wykładzinowe tworzą wyrafinowaną podłogę emanującą elegancją, odpowiednią do praktycznie każdego pomieszczenia – mówi Pei.

Kolekcja ta zawiera także trzy style płytek o ujemnym śladzie węglowym liczonym od kołyski aż po grób: Shishu Stitch™, Tokyo Texture™ i Zen Stitch™. Produkty te stanowią połączenie nowej podbudowy wykładziny CQuest™BioX, specjalnych przędzy i opatentowanych procesów tkania, i zostały zaprojektowane tak, by gromadzić więcej węgla niż jakakolwiek płytka wykładzinowa kiedykolwiek dotąd. Gromadząc CO2, te innowacyjne style powstrzymują go przed ulotnieniem się do atmosfery i pomagają klientom Interface obniżyć ślad węglowy urządzanych przez nich pomieszczeń.

Embodied Beauty™ zawiera także cztery dodatkowe style – Geisha Gather™, Sashiko Stitch™ i Simple Sash™ oraz Vintage Kimono™ – spokojne, stonowane szarości w ciepłych i chłodnych tonacjach, a obok nich kolory natury dla uzyskania większej ilości odcieni i bardziej wyrafinowanej palety barw. Wszystkie te style łączą się i kontrastują ze sobą ze smakiem, dają się też łatwo układać obok siebie, by uzyskać zintegrowane rozwiązanie podłogowe o ponadczasowym wyglądzie.

Aby dowiedzieć się więcej o kolekcji Embodied Beauty™, wejdź na stronę internetową: www.interface.com/EU/pl-PL/polska.