• 15 marca 2021

Planowana certyfikacja BREEAM Excellent: Panattoni Park Zgorzelec

Planowana certyfikacja BREEAM Excellent: Panattoni Park Zgorzelec

Planowana certyfikacja BREEAM Excellent: Panattoni Park Zgorzelec 640 335 PLGBC

Materiał partnera

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wystartował z realizacją Panattoni Park Zgorzelec o powierzchni ok. 70 000 mkw. To kolejna inwestycja dewelopera w regionie przygranicznym z Niemcami, dedykowana rozwiązaniom 3PL. Park ma już pierwszego najemcę – firmę ID Logistics, która zajmie 44 500 mkw. na potrzeby realizacji operacji dla sektora e-commerce. Panattoni zapowiada również podniesienie standardu certyfikacji inwestycji do BREEAM na poziomie Excellent.

Jeszcze bliżej Niemiec – niespełna 4 km od autostradowego przejścia granicznego Jędrzychowice-Ludwigsdorf i niecały 1 km od Węzła Zgorzelec na A4 – tu powstaje Panattoni Park Zgorzelec. Najnowsza inwestycja dewelopera w ramach dwóch budynków dedykowana jest wielu najemcom.

Panattoni na Excellent. Spójna, zaplanowana na wiele lat strategia dewelopera w zakresie zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni wejdzie na nowy poziom. Od początku 2020 r. każdy nowo realizowany park jest certyfikowany metodą BREEAM przynajmniej na poziomie Very Good. W przypadku Panattoni Park Zgorzelec, deweloper deklaruje podniesienie poprzeczki do poziomu Excellent. To znaczy, że inwestycja będzie spełniać jeszcze bardziej rygorystyczne wymogi w zakresie ochrony środowiska, dbałości o klimat i społeczności lokalne. Obecnie zielona polityka firmy pozwala m.in. na oszczędności rzędu 50 proc. w zakresie zużywanej energii oraz zmniejszenie poboru mocy do 60 proc., oszczędności wody pitnej na poziomie 6000 litrów dziennie dla obiektu o powierzchni 20 000 mkw., czy uzyskanie wskaźnika recyklingu na poziomie 90 proc. Na certyfikacji BREEAM Excellent skorzysta również ID Logistics, który zrównoważony rozwój oparty na 3 filarach – społecznym i socjalnym, środowiskowym, ekonomicznym – ma zawarty w DNA firmy.