• 15 czerwca 2020

Platforma NAZCA uhonorowana godłem „Teraz Polska”

Platforma NAZCA uhonorowana godłem „Teraz Polska”

Platforma NAZCA uhonorowana godłem „Teraz Polska” 1024 683 PLGBC

Materiał Partnera

Kompleksowa platforma do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej Nazca 2.8 stworzona przez APA Group została wyróżniona podczas jubileuszowej, 30. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, a w gronie 26 nagrodzonych firm znaleźli się najlepsi przedsiębiorcy w Polsce m.in. Grupa Maspex, Polmos, HASCO-LEK, czy POLOmarket.

Jestem dumny z pracy całego zespołu APA Group. Już od wielu lat nasze rozwiązania są doceniane w konkursach, a Godło „Teraz Polska” jest dla nas szczególnie ważne. Staramy się być jak najlepszą wizytówką polskiej myśli technologicznej na świecie. Naszych sukcesów upatruję przede wszystkim w ustawieniu człowieka w centralnym punkcie każdego procesu, od projektowania po wdrożenie. To zapewnia bezpieczeństwo, komfort i użyteczność dopasowane do użytkownika technologii. Nigdy nie robimy odwrotnie i tym wyprzedzamy konkurencję – podkreśla Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group.

Zobacz film o platformie Nazca: https://youtu.be/XEOCHXV4WvU

Nagrodzona Godłem „Teraz Polska” Nazca 2.8 jest kompleksową platformą do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej. To uniwersalna technologia automatyzująca zarządzanie przepływem informacji, która dostarcza rozwiązania klasy BMS (Building Management System), SMS (Security Management System) oraz EMS (Energy Management System) w ramach jednej platformy.

Wyróżnia się na rynku tym, że pozwala maksymalizować korzyści biznesowe, dostrzegać luki i spojrzeć na procesy z szerszej perspektywy. Nazca wspiera oszczędność. Użytkownicy optymalizują procesy, uzyskując wymierne korzyści i oszczędzają nawet kilkanaście % wartości wydatków na energię w ciągu roku. Charakter oszczędności systemu nie ogranicza się wyłącznie do zużycia mediów, lecz także do korzyści finansowych związanych z bezpieczeństwem, przepływem informacji czy monitoringiem. Wystarczy dowolne urządzenie mobilne i dostęp do sieci, by otrzymywać informację od systemu i mieć pełny wgląd w dane z każdego miejsca na świecie. Nazca to system otwarty, obsługujący wszystkie popularne standardy automatyki budynkowej na rynku. Integruje bezpośrednio (lub za pomocą bramek komunikacyjnych) protokoły: Bacnet, Lonworks, Modbus, OPC, M-bus, DALI, z-wave czy KNX. W związku z tym użytkownik z łatwością może rozbudować go o potrzebne urządzenia lub w razie potrzeby zastąpić jeden protokół innym.

Uniwersalny i wszechstronny charakter platformy pozwala na zastosowanie Nazca w rozwiązaniach przemysłowych, budynkach wielkopowierzchniowych i magazynowych oraz w budownictwie indywidualnym. Nazca to platforma, która tak samo sprawnie radzi sobie z monitorowaniem domu, jak i dużych, złożonych wdrożeń dotyczących całych miast.

Czytaj więcej i zobacz fotorelację: https://apagroup.prowly.com/99436-platforma-nazca-uhonorowana-godlem-teraz-polska