ZDROWE ZIELONE BIURA

GBMixer logo

DATA: 26 czerwca 2018

MIEJSCE: Warszawa, biuro Skanska w Spark C, aleja “Solidarności” 173 (najmniejszy budynek)

GODZINA: 10.00-12.00

OPIS SPOTKANIA:

Przestrzeń biurowa powinna inspirować, pobudzać kreatywność, ułatwiać nawiązywanie kontaktów i wymianę informacji. W najnowszym Raporcie PLGBC 2018 Zdrowe zielone biura omówiliśmy 7 obszarów zrównoważonej powierzchni biurowej. To inspiracja dla zintegrowanego podejścia w zrównoważonym projektowaniu i użytkowaniu biura. To ludzie znajdują się w samym sercu środowiska naturalnego – są kluczem do osiągnięcia radykalnej zmiany w naszych przestrzeniach.

Raport PLGBC Zdrowe zielone biura powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród pracowników biur w całej Polsce. Podzielony jest na dwie części. Przedstawia kluczowe elementy zdrowego i zielonego biura, aspekty środowiska pracy i otoczenia, znaczenie lokalizacji oraz aranżacji powierzchni. Zawiera także przykłady dobrych praktyk, najnowsze trendy i konkretne propozycje działań dla poprawy jakości środowiska pracy w biurach.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY

Podczas spotkania nastąpi prezentacja raportu PLGBC: Zdrowe zielone biura.

Raport opracowało PLGBC we współpracy z zespołem autorów, którzy brali udział w pracach grupy roboczej PLGBC Zdrowe zielone biura, przygotowywaniu ankiety, analizie wyników i opracowaniu raportu końcowego.

ZAGADNIENIA:

Spark, położony w doskonale skomunikowanym punkcie na mapie Warszawy, dostarczy docelowo ok. 70 000 mkw. powierzchni najmu klasy A oraz ciekawie zaaranżowaną ogólnodostępną przestrzeń wokół inwestycji. Pracownicy i mieszkańcy będą mogli spędzać tutaj czas na otwartym placu z amfiteatrem, strefą ćwiczeń, trampolinami posadzkowymi i mgiełką wodną. Od ulicy kompleks oddzieli starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura w tzw. parku linearnym, biegnącym wzdłuż inwestycji. Na dachu pierwszego budynku znajdzie się też mała pasieka, z której pozyskany miód będzie można kupić w tutejszej kantynie.

Spark to wyjątkowy projekt w nowym centrum biznesowym Warszawy. To nie tylko wysokiej klasy miejsce dla biznesu, ale też pozytywna, otwarta i dostępna dla wszystkich przestrzeń. Każdy budynek inwestycji zostanie dostosowany do osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi i seniorów. Oprócz certyfikatu „Obiekt bez barier” Spark będzie pierwszym projektem Skanska, który zostanie wyróżniony certyfikatem WELL. To jeden z najbardziej wymagających systemów, stawiający w centrum zainteresowania zdrowie i samopoczucie człowieka. Skanska buduje nie tylko inwestycje przyjazne środowisku, ale też komfortowe miejsca pracy, w których ludzie dobrze się czują i chcą zostać tu chwilę dłużej po wyjściu z biura. Spark będzie właśnie taką przestrzenią.

AGENDA

REJESTRACJA

Część merytoryczna:

Zdrowe zielone biura
Ekspert: Alicja Kuczera

Raport w pigułce
Ekspert: Grupa robocza PLGBC

Ekologiczne biuro SKANSKA. Certyfikacja – studium przypadku
Ekspert: Adam Targowski

 

Networking oraz zwiedzanie biura:

W trakcie wizyty uczestnicy odwiedzą pierwszy ukończony etap inwestycji – budynek SPARK C, zlokalizowany przy ul. „Solidarności” 173 i oddany do użytkowania w kwietniu tego roku. Do budynku wprowadzili się już pierwsi najemcy – firma Skanska wraz ze wszystkimi swoimi spółkami.

PROWADZĄCY:

Adam Targowski

Menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Commercial Development Europe

Adam Targowski pełni funkcję menedżera ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Commercial Development Europe – spółce biurowej realizującej inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zespół, którym kieruje, jest odpowiedzialny za wyznaczanie projektom celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także certyfikację budynków biurowych grupy Skanska w tej części Europy i inwestycji mieszkaniowych w Polsce. Do jego zadań należy m.in. wsparcie zespołu projektowego w zagadnieniach związanych z tematami Health & Wellbeing, polegającymi na tworzeniu zdrowej i komfortowej przestrzeni biurowej, jak również kształtowaniu przestrzeni publicznej, zgodnie z ideą placemakingu – w taki sposób, aby były przyjazne dla ludzi i otwarte dla lokalnych społeczności. Zespół Adama współpracuje z najemcami w działaniach mających na celu podnoszenie świadomości w zakresie efektywnego wykorzystywania przestrzeni biurowych oraz nowych technologii.

Alicja Kuczera

Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji.

Wiceprzewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council.

Zrównoważony rozwój zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.

Obszarem zrównoważonego budownictwa, który szczególnie zajmuje Alicję jest wpływ zielonych budynków na zdrowie i komfort pracy, a co za tym idzie – na efektywność ludzi w nich pracujących i mieszkających.
Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży zielonego budownictwa. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.

Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 72 kraje ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.

Podobne informacje