GBMixer logo

DATA: 18 czerwca 2019

MIEJSCE: Warszawa, ul. Konstruktorska 13, budynek KBC, wejście C
Siedziba firmy Carrier Polska

GODZINA: 10.30-14.00

OPIS SPOTKANIA:

Zielone budownictwo to między innymi takie, które powstaje z poszanowaniem otaczającego go środowiska przyrodniczego tak, aby maksymalnie zredukować jego ewentualne, negatywne oddziaływanie. Duże, przeszklone powierzchnie, tak często stosowane również w budownictwie zrównoważonym mogą stanowić dla ptaków śmiertelne zagrożenie. Skuteczne zabezpieczenia nie tylko przyczyniają się do redukcji ptasich kolizji, mogą stanowić też wartość dodaną dla inwestora lub użytkownika, któremu koncepcja zielonego, a więc przyjaznego przyrodzie budownictwa jest bliska. Na rynku dostępne są już skuteczne, funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, możliwe do uwzględnienia zarówno na etapie projektowym, jak i już w trakcie eksploatacji budynku.

Jakie są przyczyny zjawiska ptasich kolizji i jak można minimalizować ich ryzyko? Aby znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztatach.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY – obowiązuje rejestracja

ZAGADNIENIA:

  • Skala problemu
  • Przyczyny problemu
  • Uwarunkowania prawne
  • Dlaczego warto zabezpieczać
  • Dostępne metody minimalizujące
  • Rozwiązania architektoniczne
  • Zagadnienie kolizji ptaków w dostępnych systemach certyfikacji
  • Rozpoznanie problemu w Polsce

oraz

  • Case study rozwiązań Carrier Polska dla deweloperów i architektów

 

Agenda:

10.30 Początek spotkania
10.40 Warsztaty
12.40 Case studies – rozwiązania technologiczne Carrier dla deweloperów i architektów
13.00-13.30 Networking
14.00 Zakończenie spotkania

 

Networking:

Jesteś bardziej tym, co wiesz i kto Cię zna, niż tym, kogo znasz ty sam. Innymi słowy, we współczesnym biznesie najistotniejsze są odpowiednie kontakty. To właśnie zapewniają spotkania PLGBC w ramach PLGBC Green Business MIXER.

MIEJSCE WYDARZENIA:

REJESTRACJA:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Zaznacz wszystkie

Zapoznałam/-em się z Polityką Prywatności PLGBC i akceptuję jej treść*Chcę otrzymywać od PLGBC korespondencję o charakterze reklamowym i informacyjnym

EKSPERCI:

Emil Gromadzki

Dyrektor sprzedaży
Carrier Polska

Aleksandra Szurlej-Kielańska

Ornitolog i pasjonat ochrony przyrody. Autor wystąpień, publikacji naukowych i popularnonaukowych. Ekspert ornitolog dla Krajowego Centrum Doradztwa Rolniczego; Współpracownik Muzeum i Instytutu Zoologii PAN – obrączkarz. Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com. Właściciel firmy TACTUS.

Zawodowo propaguje wiedzę i dobre praktyki z zakresu ochrony przyrody wśród specjalistów branży budowlanej i projektowej wspierając realizacje inwestycji na każdym etapie procesu inwestycyjnego oraz z planowaniem ochrony przyrody i bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej. Od wielu lat zaangażowana w badania kolizji ptaków ze szklanymi przeszkodami, działania na rzecz minimalizowania ryzyka kolizji oraz implementowania sprawdzonych, skutecznych rozwiązań.

Lucyna Pilacka

Ornitolog, dr nauk biologicznych. Wieloletni pracownik naukowy Stacji Ornitologcznej MiIZ PAN. Ekspert ornitolog dla Krajowego Centrum Doradztwa Rolniczego. Współpracownik Muzeum i Instytutu Zoologii PAN – obrączkarz. Certyfikat IPMA – poziom D. Współzałożyciel Stowarzyszenia Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com.

Zawodowo zajmuje się inwentaryzacjami i monitoringiem przyrodniczym, działaniami na rzecz propagowania dobrych praktyk związanych z ochroną ptaków i bioróżnorodności biologicznej na terenach miejskich oraz edukacją specjalistów branży budowlanej i projektowej w tym zakresie. Od kilku lat zaangażowana w badania poświęcone kolizjom ptaków ze szklanymi przeszkodami, działania na rzecz minimalizowania ryzyka kolizji oraz implementowania sprawdzonych, skutecznych rozwiązań.

Podobne informacje