GBMixer logo

DATA: 21 maja 2019

MIEJSCE: Wrocław, plac Teatralny 5, MEDIATEKA

GODZINA: 13.00-16.00

OPIS SPOTKANIA:

Zapraszamy Państwa na PLGBC Green Business MIXER, podczas którego poruszymy istotną kwestię wykorzystania zielonych rozwiązań w budynkach. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie strategia działania miasta Wrocław w kwestii polityki klimatycznej – jest ona zorientowana na dobro mieszkańców, jak i otwartość na nowe, zrównoważone inwestycje. O konkretnych rozwiązaniach dla budynków i otoczenia opowie przedstawiciel Armacell Poland – firmy o międzynarodowej renomie w zakresie instalacji. Z kolei Nophadrain Polska przybliży nam rozwiązania zmieniające miejski krajobraz.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY – obowiązuje rejestracja

ZAGADNIENIA:

Wpływ ekologicznych rozwiązań jest coraz bardziej widoczny w naszym życiu – jesteśmy bardziej świadomi i odpowiedzialni. Chcemy pracować, mieszkać i odpoczywać w zielonych, zrównoważonych przestrzeniach – poszukując właśnie tam swojej kreatywności oraz komfortu.
To w budynkach spędzamy blisko 90% naszego czasu, ale nie zawsze wiemy, jak uczynić te przestrzenie bardziej przyjaznymi.

Dzięki szerokiej wiedzy zaproszonych ekspertów poznany możliwości, jakie dają ekologiczne rozwiązania. Uczestnicy otrzymają gotowy pakiet argumentów, a także garść inspiracji… aby odnaleźli w sobie pociąg do zielonego budownictwa.

Rozpoczęcie spotkania:

Mariola Apanel, Miasto Wrocław

Część merytoryczna:

Działania Wrocławia dla czystego powietrza i klimatu
Ekspert: Karolina Orfin-Skroban, Miasto Wrocław

Nowe technologie zmieniające miejski krajobraz
Ekspert: Janusz Lis, Nophadrain Polska

Izolacje techniczne – w jaki sposób mogą wpływać na certyfikacje zielonych budynków
Ekspert: Maria Witkowska, Armacell Poland

 

Networking:

Jesteś bardziej tym, co wiesz i kto Cię zna, niż tym, kogo znasz ty sam. Innymi słowy, we współczesnym biznesie najistotniejsze są odpowiednie kontakty. To właśnie zapewniają spotkania PLGBC w ramach PLGBC Green Business MIXER.

MIEJSCE WYDARZENIA:

REJESTRACJA:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Zaznacz wszystkie

Zapoznałam/-em się z Polityką Prywatności PLGBC i akceptuję jej treść*Chcę otrzymywać od PLGBC korespondencję o charakterze reklamowym i informacyjnym

EKSPERCI:

Janusz Lis

Janusz Lis, inżynier o wykształceniu techniczno-przyrodniczym, działa w branży zielonego budownictwa od przeszło 10 lat. Od 2016 roku jest współwłaścicielem firmy Nophadrain Polska – producenta i dostawcy technologii zielonych dachów, doradca techniczny, prowadzi szkolenia z zakresu projektowania i budowy zielonych dachów. Od 2013 roku współtworzył dział sprzedaży firmy Park M, w którym pozyskiwał kontrakty na realizacje m.in. zielonych dachów. Wykształcenie: Uniwersytet Przyrodniczy w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach.

Karolina Orfin-Skroban

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, z 10-letnim doświadczeniem w zawodzie architekta. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.  Współpracowała  przy dużych projektach obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, szpitali czy obiektów przemysłowych, które doczekały się realizacji. Jest współautorem zrealizowanej koncepcji pierwszego przedszkola integracyjnego w Chorzowie. Opracowywała projekt oraz pracowała jako inżynier na budowie biurowca Nicolas Business Center, nagrodzonego w konkursie „Piękny Wrocław”. Obecnie pracuje w Urzędzie Miejskim Wrocławia na stanowisku do spraw budownictwa ekologicznego. Uczestniczy w projekcie zmian do uchwały związanej z zielonymi dachami i ogrodami wertykalnymi. Prowadzi działania edukacyjne dla mieszkańców związane z zielonym budownictwem. Współpracuje z PLGBC. Pracuje w punkcie doradztwa energetycznego Urzędu Miejskiego, doradzając mieszkańcom w kwestiach zmiany sposobu ogrzewania.

Maria Witkowska

Technical Manager SE Europe w Armacell Poland Sp. z o.o.

Podobne informacje