GBMixer logo

DATA: 21 maja 2019

MIEJSCE: Wrocław, plac Teatralny 5, MEDIATEKA

GODZINA: 13.00-16.00

OPIS SPOTKANIA:

Zapraszamy Państwa na PLGBC Green Business MIXER, podczas którego poruszymy istotną kwestię wykorzystania zielonych rozwiązań w budynkach. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie strategia działania miasta Wrocław w kwestii polityki klimatycznej – jest ona zorientowana na dobro mieszkańców, jak i otwartość na nowe, zrównoważone inwestycje. O konkretnych rozwiązaniach dla budynków i otoczenia opowie przedstawiciel Armacell Poland – firmy o międzynarodowej renomie w zakresie instalacji. Z kolei Nophadrain Polska przybliży nam rozwiązania zmieniające miejski krajobraz.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY – obowiązuje rejestracja

ZAGADNIENIA:

Wpływ ekologicznych rozwiązań jest coraz bardziej widoczny w naszym życiu – jesteśmy bardziej świadomi i odpowiedzialni. Chcemy pracować, mieszkać i odpoczywać w zielonych, zrównoważonych przestrzeniach – poszukując właśnie tam swojej kreatywności oraz komfortu.
To w budynkach spędzamy blisko 90% naszego czasu, ale nie zawsze wiemy, jak uczynić te przestrzenie bardziej przyjaznymi.

Dzięki szerokiej wiedzy zaproszonych ekspertów poznany możliwości, jakie dają ekologiczne rozwiązania. Uczestnicy otrzymają gotowy pakiet argumentów, a także garść inspiracji… aby odnaleźli w sobie pociąg do zielonego budownictwa.

Rozpoczęcie spotkania:

Mariola Apanel, Miasto Wrocław

Część merytoryczna:

Działania Wrocławia dla czystego powietrza i klimatu
Ekspert: Karolina Orfin-Skroban oraz Michał Brożyna, Miasto Wrocław

Rodzaje żyjących ścian
Ekspert: Marta Weber-Siwirska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone”

Nowe technologie zmieniające miejski krajobraz
Ekspert: Janusz Lis, Nophadrain Polska

Izolacje techniczne – w jaki sposób mogą wpływać na certyfikacje zielonych budynków
Ekspert: Maria Witkowska, Armacell Poland

 

Networking:

Jesteś bardziej tym, co wiesz i kto Cię zna, niż tym, kogo znasz ty sam. Innymi słowy, we współczesnym biznesie najistotniejsze są odpowiednie kontakty. To właśnie zapewniają spotkania PLGBC w ramach PLGBC Green Business MIXER.

MIEJSCE WYDARZENIA:

REJESTRACJA:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Zaznacz wszystkie

Zapoznałam/-em się z Polityką Prywatności PLGBC i akceptuję jej treść*Chcę otrzymywać od PLGBC korespondencję o charakterze reklamowym i informacyjnym

EKSPERCI:

Janusz Lis

Janusz Lis, inżynier o wykształceniu techniczno-przyrodniczym, działa w branży zielonego budownictwa od przeszło 10 lat. Od 2016 roku jest współwłaścicielem firmy Nophadrain Polska – producenta i dostawcy technologii zielonych dachów, doradca techniczny, prowadzi szkolenia z zakresu projektowania i budowy zielonych dachów. Od 2013 roku współtworzył dział sprzedaży firmy Park M, w którym pozyskiwał kontrakty na realizacje m.in. zielonych dachów. Wykształcenie: Uniwersytet Przyrodniczy w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach.

Karolina Orfin-Skroban

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, z 10-letnim doświadczeniem w zawodzie architekta. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.  Współpracowała  przy dużych projektach obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, szpitali czy obiektów przemysłowych, które doczekały się realizacji. Jest współautorem zrealizowanej koncepcji pierwszego przedszkola integracyjnego w Chorzowie. Opracowywała projekt oraz pracowała jako inżynier na budowie biurowca Nicolas Business Center, nagrodzonego w konkursie „Piękny Wrocław”. Obecnie pracuje w Urzędzie Miejskim Wrocławia na stanowisku do spraw budownictwa ekologicznego. Uczestniczy w projekcie zmian do uchwały związanej z zielonymi dachami i ogrodami wertykalnymi. Prowadzi działania edukacyjne dla mieszkańców związane z zielonym budownictwem. Współpracuje z PLGBC. Pracuje w punkcie doradztwa energetycznego Urzędu Miejskiego, doradzając mieszkańcom w kwestiach zmiany sposobu ogrzewania.

Marta Weber-Siwirska

dr inż. Marta Weber-Siwirska jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone”, a także adiunktem w Instytucie Architektury Krajobrazu (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu). Jej praca badawcza związana jest z zielenią terenów zurbanizowanych ze szczególnym uwzględnieniem zielonych dachów i żyjących ścian.  Od 20 lat prowadzi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest członkiem założycielem takich organizacji ogólnokrajowych jak Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” oraz Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu. Reprezentuje Polskę w Światowej Organizacji Zielonej Infrastruktury WGIN, jest członkiem zarządu Europejskiej Federacji

Maria Witkowska

Dyrektor techniczny ds. obsługi rynku Europy Wschodniej firmy Armacell Poland Sp. zo.o.

Jest odpowiedzialna za wsparcie techniczne klientów zewnętrznych i wewnętrznych na rynkach lokalnych i wschodnioeuropejskich.  Przygotowuje certyfikaty, oceny  techniczne  m.in. opracowała karty zgodności z certyfikacjami BREEAM, LEED, WELL dla produktów izolacyjnych Armacell, koordynowała prace związane z opracowaniem EPD dla produktów Armacell produkowanych w Środzie Śląskiej oraz odpowiadała za stworzenie narzędzi Armacell w Revicie  (dla BIM ).

Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii środowiska ze specjalnością urządzenia cieplne, wentylacja i klimatyzacja oraz studiów podyplomowych Politechniki Warszawskiej na kierunku  zrównoważone systemy zaopatrzenia w energię i świadectwa energetyczne. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, w tym m.in. Międzynarodowy kurs marketingowy Norweska Szkoła Marketingu w Szkole Głównej Handlowej czy kursy AutoCAD, Revit. Posiada uprawnienia do wystawiania świadectw energetycznych.

Podobne informacje