Konferencja „Laboratorium Dostępności” poświęcona będzie dostępności architektonicznej obiektów i przestrzeni. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Integracja. Spotkanie w całości poświęcone będzie tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. PLGBC jest partnerem Merytorycznym Konferencji, która odbędzie się 25 czerwca br. w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Rozwiązania zwiększające dostępność budynku i terenu wokół niego odgrywają bardzo ważną rolę podczas projektowania i modernizacji budynków przeznaczonych na cele biurowe, handlowe czy mieszkaniowe.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać o różnych odcieniach tematu dostępności, ale też zobaczyć na żywo najciekawsze rozwiązania i produkty, ułatwiające m.in. osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z obiektów i przestrzeni.

Konferencja kierowana jest do architektów, projektantów oraz przedstawicieli branży deweloperskiej i budowlanej. Wydarzenie będzie obejmować sesje panelowe z udziałem ekspertów oraz część wystawienniczą, na której będą zaprezentowane rozwiązania i produkty z segmentu accessibilitysmart access i universal design, skierowane do osób z niepełnosprawnością.

Wśród planowanych zagadnień merytorycznych konferencji przygotowano:

  • Nowoczesne technologie podnoszące dostępność obiektów biurowych, centrów handlowych,
  • Dostępność obiektów mieszkaniowych – odpowiedzialne budowanie,
  • Ewakuacja osób z niepełnosprawnością,
  • Projektowanie uniwersalne jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby inwestorów i użytkowników,
  • Prezentacja produktów i usług z segmentu accessibilitysmart accessuniversal design smart tech.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Integracja.

PLGBC objęło Patronat Merytoryczny nad wydarzeniem, wraz z Stowarzyszeniem Architektów Polskich, Towarzystwem Urbanistów Polskich, Polską Radą Facility Management, Polskim Związkiem Firm Deweloperskich i Sweco.

Konferencja odbędzie się w dniu 25 czerwca br. w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych na Powiślu, w Warszawie.

Udział jest bezpłatny.

Więcej informacji i rejestracja: integracja.org/laboratorium-dostepnosci

Podobne informacje