Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacja Promocji Architektury SARP zapraszają uczniów w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie EKO PRZESTRZEŃ, EKO POMYSŁ, EKO JA. To już 7. edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest Patronem inicjatywy.

W tym roku uczestnicy w zespołach 3-5 osobowych szukać będą pomysłu na ekologiczną przestrzeń lub proekologiczne działanie. Pomysł należy przedstawić na planszy o wymiarach 50×70 cm w dowolnej technice. Termin składania prac upływa 19 maja 2020 r.

Na zwycięzców czekają architektoniczne nagrody rzeczowe. Najwyżej ocenieni uczestnicy wywalczą nagrody pieniężne dla swojej szkoły lub placówki. Uroczysta gala wręczenia nagród w Warszawie przyniesie dodatkowe niespodzianki.

Więcej informacji: www.warsztatarchitekta.pl/archischolar w zakładce Konkurs 2020.

Konkurs objęty jest patronatem m.in.: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Patronat medialny objęły redakcje: magazyn architektoniczny SARP – ARCH, Zawód Architekt oraz Architektura Murator.

Partnerem Programu jest firma Fakro, konkurs realizowany jest w oparciu o grant Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszu Edukacja kulturalna.

Podobne informacje