fbpx

PLGBC_online: nagrania i materiały

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniami z minionych spotkań online oraz prezentacjami udostępnianymi przez prelegentów.

Podcasty

Videopodcast Magdaleny Wojtas, Sustainable Development Manager w PLGBC z Natalią Tur, Nishka w ramach cyklu Somfy: Smart Domowe Rozmowy.

Rozmowa Alicji Kuczery, CEO w PLGBC oraz Marcina Wojciecha Żebrowskiego, twórcy cyklu podcastów URBCAST – rozmów o miastach, urbanistyce i nie tylko.

Premiery raportów PLGBC

Certyfikat ZIELONY DOM

W comiesięcznych webinariach spotykamy się online z ekspertami i omawiamy poszczególne obszary zrównoważonego domu/mieszkania. Prezentujemy wiele różnych kontekstów, bezpośrednio przekładających się na zdrowie i samopoczucie, komfort i jakość życia, zwłaszcza, że w budynkach spędzamy około 90% czasu. Porozmawiamy m.in. o akustyce, automatyce w budynkach, LCA i LCC – cyklu życia budynku, o retencji wody, wodzie szarej, energii, termowizji i szczelności, budownictwie drewnianym i prefabrykacji, budowie i recyklingu materiałów.

PLGBC_BUDYNKI_JAK_LUDZIE

Cykl spotkań online z ekspertami na temat elementów zrównoważonego mieszkania/domu realizowany w ramach projektu „Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy”. Zachęcamy do wprowadzenia zmian w codziennych nawykach, aktywnościach w Twoim domu.

PLGBC_interview

W ramach projektu PLGBC Interview przedstawiamy szereg spojrzeń i opinii na temat zielonego budownictwa. Zaprosiliśmy przedstawicieli kluczowych firm, kreujących rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce, i zachęciliśmy, aby zdradzili nam swoje przewidywania na temat jego kierunku oraz trendów w sektorze. Cykl ma za zadanie przybliżyć sylwetkę eksperta, a także rzucić nowe spojrzenie na zielone budownictwo i zrównoważony rozwój.

PLGBC_experts

Cykl webinarów poświęconych najważniejszym aspektom zrównoważonego budownictwa. Większość naszego czasu spędzamy w budynkach. Doświadczamy ich przestrzeni, rozwiązań i jakości. W gronie znakomitych ekspertów mówimy o trendach, problemach i możliwościach współpracy w obszarze zielonego budownictwa.

PLGBC_basic

W ramach cyklu PLGBC_basic poznajemy praktyczne rozwiązania, technologie i materiały dla zrównoważonego budownictwa. Zaproszeni eksperci pokazują sprawdzone, najlepsze rozwiązania i optymalizacje. Sprawdź jak działają liderzy branży!
Konsultacja merytoryczna: Marta Siczek, Concept Designer – Eastern Europe, Russia & CIS, Interface

PLGBC_Q&A

PLGBC_Q&A to cykl spotkań z ekspertami z firm członkowskich Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

PLGBC_SDG

Projekt „Jak członkowie PLGBC wspierają Cele Zrównoważonego Rozwoju” propaguje aktywność firm i instytucji stowarzyszonych w PLGBC.

PLGBC Green Building TOUR

Warsztaty mają za zadanie pokazać zielone rozwiązania w praktyce, odsłona ONLINE.

Fala renowacji w miastach: monitorowanie i finansowanie modernizacji budynków