• 22 kwietnia 2020

#PLGBCDzieńZiemi_TACTUS

#PLGBCDzieńZiemi_TACTUS

#PLGBCDzieńZiemi_TACTUS 767 1024 PLGBC

Materiał Partnera

Zastanawiasz się czasem, co dobrego mógłbyś zrobić, aby spróbować zapewnić bezpieczną przyszłość swoim dzieciom i wnukom? Bezpieczeństwo finansowe to nie wszystko, a na przyszłość naszej Ziemi i komfort życia na niej pracujemy my wszyscy. Dziś.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi #EarthDay, ale TACTUS chce Was nakłonić do celebrowania tego święta przez cały rok. Bo nasze codzienne wybory i styl życia wpływają na zrównoważony rozwój i wygląd świata, w jakim przyjdzie żyć przyszłym pokoleniom. Chcesz budować świat, w którym Twoje dzieci i wnuki będą miały szansę biegać po łąkach (choćby tych miejskich) lub szukać śladów zwierząt w lesie? Zacznij działać na każdym możliwym poziomie. Aby doradzić lub wskazać możliwe wybory, wspierające zrównoważony rozwój dla lepszego jutra, w TACTUS startujemy z kampanią “Dzień Ziemi przez cały rok”! Zaczynamy 22 kwietnia. Na facebooku oraz stronie firmowej www.tactus.pl cyklicznie będzie można znaleźć dawkę wiedzy wyjaśniającą wiele zjawisk i zależności pomiędzy przyrodą a urbanizacją i zrównoważonym rozwojem, ciekawe przykłady, a często również odważne i nieszablonowe wyzwania.

Z okazji wydarzeń związanych z Dniem Ziemi przypominamy o Ekowyzwaniach TACTUS https://plgbc.org.pl/ekopostanowienia-czyli-co-dobrego-mozesz-zrobic-dla-naszej-planety-tactus-rzuca-wyzwanie-wszystkim-czlonkom-plgbc/ i zachęcamy tym samych członków PLGBC do dzielenia się swoimi postanowieniami i działaniami. W Tactus przygotowuje się właśnie wysiew nasion pod ciepłolubną murawę.

W związku z planowaną promocją i udostępnieniem z okazji Dnia Ziemi Poradnika Ochrony ptaków przed kolizjami ze szkłem przygotowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTAcom, TACTUS organizuje w dniu 28.04.2020 w godz. 11-12 krótki webinar poświęcony nawigacji po przewodniku i najważniejszym informacjom o nim. Na webinar serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych przewodnikiem i ochroną ptaków. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są pod adresem mailowym: biuro.swipp@gmail.com