• 3 listopada 2021

Po sąsiedzku – Prologis w ekologicznym duchu dla lokalnej społeczności

Po sąsiedzku – Prologis w ekologicznym duchu dla lokalnej społeczności

Po sąsiedzku – Prologis w ekologicznym duchu dla lokalnej społeczności 1024 691 PLGBC

Materiał partnera

Parki Prologis od lat wchodzą w skład lokalnych ekosystemów, z roku na rok zacieśniając więzi ze społecznościami sąsiedzkimi. Dobrą okazją do pielęgnowania relacji w atmosferze dobrej zabawy była Strefa Prologis na pikniku w Poznaniu. Prologis przygotował wiele atrakcji dla młodszych i starszych odwiedzających, a głównym tematem imprezy była ochrona środowiska.

W słoneczną jesienną sobotę, tuż przy Prologis Park Poznań III odbył się piknik sąsiedzki, którego głównym tematem była ochrona środowiska. Licznych odwiedzających goszczono między innymi w specjalnie przygotowanej na tę okazję Strefie Prologis. Starsi uczestnicy brali udział w konkursie wiedzy o środowisku, a najmłodsi poprzez zabawę uczyli się prawidłowo segregować śmieci. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały certyfikaty potwierdzające ich wiedzę o ekologii i recyklingu.

W tym samym czasie w strefie kreatywnej można było wziąć udział w różnorodnych warsztatach pod znakiem zero waste i plastic free. Z butelek PET powstawały w wykonaniu dzieci przepiękne zwierzęta, a z odzyskanych tkanin i materiałów szyliśmy wspólnie bardzo praktyczne, wielorazowe woreczki na owoce i warzywa.

– Od lat jesteśmy częścią lokalnej społeczności, a pielęgnowanie relacji z sąsiadami to jeden z najprzyjemniejszych aspektów naszej pracy. Piknik odwiedzały całe rodziny, a w Strefie Prologis przez cały dzień trwała dobra zabawa. Cieszy nas to tym bardziej, że nasze animacje pomagały wzmacniać pozytywną, proekologiczną postawę u najmłodszych uczestników – powiedział Adam Cieślak, Real Estate & Customer Experience Manager w Prologis.

– Tegoroczny piknik na osiedlu odwiedziło niemal pół tysiąca osób. Nasi partnerzy zapewnili odwiedzającym mnóstwo atrakcji, zgodnie z tematem przewodnim imprezy podkreślających wagę ochrony środowiska. Wspaniale, że mamy takich sąsiadów jak Prologis, którzy chętnie dzielą się swoją wrażliwością ekologiczną i społeczną – powiedział Maciej Marciniak, przewodniczący zarządu osiedla Fabianowo – Kotowo.

Wszystkim serwowano zdrowe, wegańskie i bezglutenowe lody prosto z food trucka Prologis. Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu każdy uczestnik pikniku otrzymał upominki – oczywiście w 100 procentach ulegające biodegradacji.