• 12 lutego 2024

Posadzka Peran STB w hali produkcyjnej wiodącego dostawcy kosmetyków

Posadzka Peran STB w hali produkcyjnej wiodącego dostawcy kosmetyków

Posadzka Peran STB w hali produkcyjnej wiodącego dostawcy kosmetyków 1024 683 PLGBC

Materiał partnera

Serpol-Cosmetics, wiodący producent i dostawca środków higieny osobistej, pielęgnacji skóry oraz chemii gospodarczej, rozbudował w ostatnich latach swoją fabrykę w Mieścisku. W nowej hali, na powierzchni 5 500 mkw, wykonano epoksydowo-kwarcowy system posadzkowy Peran STB w oryginalnej technologii stworzonej przez Flowcrete, wiodącego eksperta od posadzek żywicznych.

W wybudowanej przez Serpol-Cosmetics w 2018 roku hali o powierzchni 5 500 m2 zastosowano przemysłową, epoksydowo-kwarcową posadzkę Peran STB marki Flowcrete, w jasnoniebieskim kolorze.

Inwestor poszukiwał trwałej posadzki, która sprosta wymagającym warunkom użytkowania, typowym dla produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej. Ze względu na intensywny ruch pieszy oraz ruch wózków widłowych i innych pojazdów wykorzystywanych do przewożenia towarów, konieczne było zastosowanie systemu o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Przy wyborze rozwiązania posadzkowego istotna była również odporność chemiczna na wykorzystywane w zakładzie substancje, łatwość utrzymania w czystości oraz odpowiednia do warunków pracy przeciwpoślizgowość.

Zastosowany w hali produkcyjnej Serpol-Cosmetics w Mieścisku system posadzkowy Peran STB wyznacza najwyższy standard rynkowy w przemyśle. Posadzka ta powstaje na bazie bezbarwnej żywicy epoksydowej i barwionego piasku kwarcowego, w technologii zacierania mechanicznego. Wykorzystanie mieszanki ziaren piasku w różnych kolorach nadaje jej atrakcyjny wygląd oraz wysoką wytrzymałość użytkową, m.in. na zarysowania, ścieranie i uderzenia, natomiast technologia aplikacji pozwala dostosować stopień antypoślizgu do indywidualnych warunków i wymagań inwestora.

Producentem i dostawcą posadzek żywicznych marki Flowcrete jest firma Tremco CPG Poland Sp. z o.o.

 

Opracowanie: Tremco CPG Poland

Skip to content