• 4 listopada 2021

Posadzki Sika czy dzieło sztuki?

Posadzki Sika czy dzieło sztuki?

Posadzki Sika czy dzieło sztuki? 739 572 PLGBC

Materiał partnera

Budynek Centrum Medicus zlokalizowany przy pl. Strzeleckim we Wrocławiu łączy funkcje medyczne i biurowe. W czterokondygnacyjnym budynku, na powierzchni użytkowej prawie 7 tys. mkw. znajduje się nowoczesna klinika laryngologiczna, klinika medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej oraz administracyjno-biurowe centrum. Pacjenci oczekują komfortowych warunków, a obiekt wyróżnia niezwykła estetyka wnętrz. Zwykłe posadzki zamieniono tu w dzieła sztuki dzięki pracy znanej artystki zajmującej się sztuką użytkową, Jeanet Hönig. Specjalnie zaprojektowane wzory, nawiązujące do konstrukcji i funkcji budynku, tworzą unikalne wykończenie wnętrz, nadając pomieszczeniom indywidualny charakter, wpływają też na poprawę komfortu emocjonalnego pacjentów.

Każde pomieszczenie wymaga zastosowania odpowiedniej posadzki, spełniającej przede wszystkim wymagania funkcjonalne, jednak tak samo ważna jest też jej estetyka, zwłaszcza w budynkach komercyjnych, gdzie duże powierzchnie posadzek są często najbardziej wyeksponowanym elementem wystroju pomieszczeń. Inwestor oczekiwał posadzki o atrakcyjnym wyglądzie, bezspoinowej i łatwej do utrzymania w czystości. Istotnym elementem podczas doboru rozwiązań posadzkowych była też konieczność wygłuszenia posadzki, pozwalająca na obniżenie poziomu hałasu w centrum medycznym, którego głównym zakresem działalności są badania i leczenie słuchu. W trakcie ustaleń związanych z wyglądem posadzki postanowiono zastosować niezwykły element dekoracyjny w postaci sztuki użytkowej.

Posadzki dekoracyjne Sika Comfortfloor® pozwalają na nieograniczone kreowanie przestrzeni dzięki szerokiej gamie rozwiązań zmieniających zwyczajne pomieszczenia w niepowtarzalne i oryginalne wnętrza. Spełniają indywidualne wymagania inwestorów, użytkowników i projektantów. Te elastyczne i komfortowe posadzki są dostępne w różnorodnej gamie kolorystycznej i wykończeniu powierzchni, posiadają niską emisję oraz spełniają wymagania odporności na ogień. Dzięki temu, że są gładkie i wykonane bez spoin, są łatwe do utrzymania w czystości, co jest niezwykle istotne w budynkach opieki medycznej.

Przeczytaj całe case study.