Już na dobre w grudniowym kalendarzu Sweco zagościła Szlachetna Paczka, projekt społeczny, którego celem jest wsparcie rodzin, które znalazły się w niezawinionej, trudnej sytuacji życiowej. W gromadzenie prezentów dla rodzin zaangażowała się cała firma. Paczki powstały m.in. w Poznaniu, Warszawie i Szczecinie. Znalazły się w nich produkty spożywcze, środki czystości, ubrania, akcesoria dla najmłodszych, elementy wyposażenia mieszkania oraz świąteczne upominki oraz niespodzianki dla członków rodzin. Poza tym żeńska część firmy w Poznaniu miała okazję wykazać się kulinarnie i przygotować pyszne ciasta na mały firmowy kiermasz. Pieniądze zebrane ze zbiórki zostały przeznaczone na nową pralkę dla rodziny. Zbiórka funduszy w Warszawie pozwoliła na zakup lodówki, oraz indeks Akademii Przyszłości umożliwiający włączenie do programu dodatkowego dziecka na kolejny rok.

W ramach Szlachetnej Paczki wsparcie otrzymało łącznie 14562 rodzin z całego kraju. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy włączyć się w ten wspaniały projekt i mamy nadzieję, że z każdym rokiem liczba obdarowanych rodzin, jak i wspierających darczyńców będzie rosła. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu w przyszłym roku, zarówno w charakterze darczyńcy, ale też włączeniu się w paczkowy wolontariat.

W celu naładowania baterii przed świętami po raz kolejny odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkówki Sweco. W szranki stanęło 7 drużyn z całego biura Poznań. Jak zawsze, wygrana nie była tak ważna jak dobra zabawa. W Sweco dobry humor i relacje między pracownikami są bardzo ważne, dlatego też popularną formą integracji jest wspólne noszenie tzw. brzydkich świątecznych swetrów (ang. ugly sweater day).

Naszą ideą nie tylko od święta, ale również na co dzień, jest wspieranie zielonego budownictwa i praca na rzecz celów zrównoważonego rozwoju.

Podobne informacje