Better Places for People

Better Places for People jest międzynarodową kampanią World Green Building Council, zapoczątkowaną w 2015 r. Wspiera green building councils i ich członków w rozwoju zrównoważonego budownictwa, które pozytywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i produktywność przebywających w budynkach ludzi. PLGBC aktywnie uczestniczy w tym projekcie od 2016 r.

U podstaw kampanii leży przyjęty z uznaniem na całym świecie raport WorldGBC Health, Wellbeing & Productivity in Offices (2014), w którym zestawiono dowody na realne przełożenie projektu biura na zdrowie, komfort i produktywność jego użytkowników. Raport potwierdził, że budynki mogą dostarczać maksymalnych korzyści jednocześnie ludziom i środowisku. To i kolejne opracowania z tej serii – dotyczące nieruchomości handlowych, domów, szkół, jakości powietrza w środowisku zbudowanym, a także dostępne na stronach internetowych projektu wytyczne techniczne i przykłady rozwiązań, stanowią zestaw przewodników i narzędzi do zastosowania w przestrzeniach różnego typu.

Raporty te znajdują się wśród Publikacji na stronie PLGBC: https://plgbc.org.pl/zrownowazone-budownictwo/publikacje/ (sekcja Zdrowie i jakość życia).

W ramach Better Places for People ruszyła też Plant a Sensor Campaign, prowadzona przez WorldGBC i RESET, we współpracy z Wilson Centre i Earth Day Network. Projekt zachęca do wprowadzenia na całym świecie urządzeń monitorujących jakość powietrza w budynkach i poza nimi.

Od 2020 r., dzięki wysokiej jakości urządzeniom otrzymanym bezpłatnie w ramach kampanii, PLGBC mierzy jakość powietrza w swoim biurze i na zewnątrz oraz dzieli się tymi danymi na platformie online RESET Earth. Wyniki można na bieżąco sprawdzać tutaj: https://resetearth.com/#/

Więcej informacji:
https://worldgbc.org/better-places-for-people/

Skip to content