• 23 grudnia 2021

Prologis i Szlachetna Paczka całym sercem dla trójki rodzeństwa

Prologis i Szlachetna Paczka całym sercem dla trójki rodzeństwa

Prologis i Szlachetna Paczka całym sercem dla trójki rodzeństwa 1024 901 PLGBC

Materiał partnera

Każdego roku pracownicy Prologis otrzymują pełnopłatne dni wolne, które mogą wykorzystać na dowolną działalność dobroczynną. Od wielu lat w ramach IMPACT Day – firmowego święta wolontariatu – zespoły wstają od komputerów, wychodzą z biur i zakasują rękawy aby wspólnie pomóc tym, którzy wsparcia potrzebują najbardziej. W tym roku polskie zespoły Prologis wspólnie zdecydowały, że przystąpią do programu społecznego Szlachetna Paczka i pomogą rodzinie, która bardzo potrzebuje wsparcia materialnego.

Tegoroczny IMPACT Day ze względu na pandemię odbywa się w nieco innej formule, ale jak zawsze przy ogromnym zaangażowaniu #PrologisPeople i co najważniejsze – z rozgrzewającymi serce efektami! Akcja wolontariacka rozpoczęła się 15 listopada i potrwa do końca grudnia. 10 000 godzin przepracowanych globalnie w ramach wolontariatu to cel Prologis do końca 2021 roku.

W tym roku polskie zespoły Prologis wspólnie zdecydowały, że w ramach programu społecznego Szlachetna Paczka pomogą rodzinie, która bardzo potrzebuje wsparcia materialnego. To trójka rodzeństwa opuszczona przez rodziców, gdzie najstarsza siostra przejęła opiekę nad młodszymi dziećmi w wieku 11 i 15 lat. Pomimo ogromnych wysiłków Marty aby samodzielnie utrzymać siebie, brata i siostrę, często nie stać ich na zapewnienie elementarnych potrzeb takich jak ogrzewanie, ubrania czy przybory szkolne.

Prologis przygotował naprawdę wielką Paczkę! Spełnił wszystkie potrzeby rodziny, a w ramach dodatkowej świątecznej niespodzianki dołożono jeszcze dużo więcej prezentów!

Wspaniale jest widzieć jak polski zespół jednoczy siły w tak istotnej sprawie. Dzięki wrażliwości na innych i ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników, trójka rodzeństwa otrzymała konkretne wsparcie, którego bardzo teraz potrzebuje. W Prologis od lat dzielimy się dobrem z innymi i nie mamy zamiaru przestać, ponieważ niesienie pomocy jest ważne dla każdego z nas – podkreśla Anna Bielecka, Office Manager Prologis, koordynująca tegoroczną akcję.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja prowadzona od ponad dwudziestu lat. Na całym świecie nie ma drugiej takiej inicjatywy, która łączyłaby w sobie pracę wolontariuszy i darczyńców, konkretny cel i indywidualny poziom wsparcia.