• 20 października 2021

Prologis rośnie w Czechach – powstaje Prologis Park Prague Ostredek

Prologis rośnie w Czechach – powstaje Prologis Park Prague Ostredek

Prologis rośnie w Czechach – powstaje Prologis Park Prague Ostredek 1024 683 PLGBC

Materiał partnera

Prologis wznosi pierwsze słupy w swoim nowym parku – Prologis Park Prague D1 Ostredek. Część budynku DC1 jest już wynajęta przez Zeppelin CZ – dystrybutora części zamiennych do maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych marki Caterpillar. Firma będzie teraz korzystać z idealnej lokalizacji przy autostradzie D1 łączącej dwa największe miasta w Czechach – Pragę i Brno, zapewniając wygodny i szybki dostęp do głównych rynków czeskich i europejskich.

Dostosowana do potrzeb Zeppelin CZ powierzchnia logistyczna o wielkości 4 123 metrów kwadratowych zajmie połowę budynku 1, liczącego 8 880 metrów kwadratowych. Będzie to pierwszy z trzech planowanych obiektów w Ostredku. Gotowe są również grunty pod DC2, który ma mieć łącznie 21 000 metrów kwadratowych, oraz pod DC3 o powierzchni 13 000 metrów kwadratowych.

Oprócz doskonałej lokalizacji zaledwie trzydzieści minut jazdy od Pragi, Prologis oferuje klientom w Ostredku najlepsze możliwości rozwoju w duchu ekologicznego, odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Wszystkie obiekty w parku będą wyposażone w oświetlenie LED, a woda w pomieszczeniach biurowych będzie ogrzewana energią z instalacji solarnej. Oszczędne gospodarowanie mediami będzie możliwe dzięki grubszej izolacji ścian i dachów oraz systemom smart meteringu, który jest standardem we wszystkich budynkach Prologis. Po zakończeniu budowy, nowa powierzchnia Zeppelin CZ zostanie poddana certyfikacji BREEAM, tak jak w przypadku wszystkich nowych inwestycji Prologis.