• 11 października 2021

Prologis z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021 w Polsce!

Prologis z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021 w Polsce!

Prologis z tytułem Solidny Pracodawca Roku 2021 w Polsce! 1024 535 PLGBC

Materiał partnera

Solidny Pracodawca Roku to już trzecie, po tytule Etycznej Firmy 2020 oraz godle Friendly Workplace 2021 wyróżnienie, jakie otrzymał Prologis za swoje działania z zakresu polityki zatrudnienia w Polsce.

Wyróżnienie zostało przyznane Prologis na podstawie zweryfikowanych przez komisję kwalifikacyjną konkursu wystandaryzowanych kryteriów z wielu zakresów – od jakości warunków pracy, przez stopień zróżnicowania organizacji, po skalę inwestycji w rozwój pracowników.

– Wkrótce będziemy świętować dwudziestopięciolecie działalności Prologis w Polsce. Przez ten czas nasza firma przeszła szereg zmian i stawiała czoła wielu wyzwaniom. Przez te wszystkie lata w Prologis nie zmieniło się jedno – troska o pracowników, którzy są podstawą naszego sukcesu rynkowego. Doświadczenia ostatniego roku zahartowały naszą firmę i dodatkowo zwiększyły jej wiarygodność jako solidnego, godnego zaufania pracodawcy, który wytrzyma każdą próbę w kryzysie – powiedział Paweł Sapek, senior vice president, szef Prologis na Europę Środkową.

W uzasadnieniu jury podkreśliło przejrzystość i obiektywność procesu rekrutacji i wynagrodzeń w Prologis, zaangażowanie firmy w oddolne inicjatywy, dostosowane do zmieniających się okoliczności benefity oraz szczególnie istotne w pandemii wsparcie udzielone pracownikom.

– Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w pracy, zaoferowanie pomocy psychologicznej w czasie przymusowej izolacji i wsparcia materialnego, aby chociaż częściowo odciążyć pracowników w ich codziennym problemach – to były nasze priorytety w najtrudniejszym czasie pandemii. Dziś widzimy, że powołane przez nas w tym celu specjalne programy jak Recharge czy program wsparcia dla pracowników i ich rodzin Health Advocate bardzo dobrze spełniły swoją rolę. Jesteśmy teraz bogatsi o doświadczenia, na bazie których podchodzimy całkowicie na nowo do koncepcji pracy, a przykładem tej zmiany jest wprowadzana teraz filozofia Flexibility – podkreśla Marta Tęsiorowska, vice president, Head of Marketing & Communications Prologis w Europie.

Solidny Pracodawca to wyróżnienie przyznawane co roku w Polsce firmom, które w swoich działaniach na rzecz pracowników zdecydowanie wychodzą poza standard. Celem programu, prowadzonego pod patronatem m.in. Business Center Club i organizacji Pracodawcy RP, jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce.  Jak podkreślają organizatorzy – szczególnie tych, którzy promują nieszablonowe rozwiązania HR i otwarcie dzielą się swoim doświadczeniem z rynkiem.