Pomimo wielu aktywności prowadzonych zarówno przez stronę rządową, jak i różne sektory gospodarki, w propagowaniu działań głębokiej modernizacji oraz efektywności energetycznej w budynkach, nadal w Polsce mamy problem z maksymalizacją jej efektów.

Gdzie więc tkwi problem?

Transformacja miast w kierunku otwartego i zrównoważonego miasta alfa jest niemożliwa bez opracowania oraz wdrożenia odpowiednich strategii głębokiej modernizacji stosownych dla danych sektorów. Wszyscy znamy skutki „nie odrobienia lekcji” związanych z rolą efektywności energetycznej: zanieczyszczenie powietrza, smog, spadek atrakcyjności gruntów, problemy zdrowotne… można tak długo wymieniać.

Podczas Retrofit Day skupimy się na identyfikacji kluczowych problemów stojących przed modernizacją budynków w Polsce – począwszy od kwestii świadomości oraz konieczności oszczędzania energii, skończywszy na barierach w finansowaniu.

Do poszukiwań innowacyjnych rozwiązań zachęci inspirujący wykład dr. Marcina Popkiewicza, analityka megatrendów, eksperta i dziennikarza zajmującego się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. W części warsztatowej będziemy identyfikować problemy i szukać dla nich rozwiązań w postaci realnych projektów, które będą mogły być zrealizowane dzięki Climate-KIC.

Teraz jest ten moment! Zostań częścią przełomowego projektu. Zapraszamy Cię do wybranego grona ekspertów, którzy będą mieli wpływ na przyszłość naszą i naszych dzieci.

SAVE THE DATE

Kiedy: 13 listopada (środa), godz. 11:00 do 15:00 (z lunchem)
Gdzie: Warszawa, rewitalizowana przestrzeń Białostocka 22

AGENDA

10.40 Rejestracja i poranny networking przy kawie

11.00 Powitanie gości i przedstawienie organizatorów
Climate-KIC: Joanna Sabat
PLGBC: Alicja Kuczera

11.20 Keynote Speaker: Marcin Popkiewicz
Budynki efektywne energetycznie: dobre dla środowiska, komfortu mieszkańców i ich kieszeni.

11.50 Warsztaty: cz. I
Prowadzenie warsztatów: Agnieszka Strzemińska

13.00 Lunch

13.30 Warsztaty: cz. II
Prowadzenie warsztatów: Agnieszka Strzemińska

14.30 Przedstawienie pomysłów i podsumowanie warsztatu

15.00 Zakończenie

REJESTRACJA

Uwaga: warsztaty kierowane są do wybranej grupy ekspertów, liczba miejsc jest mocno ograniczona, prosimy o jak najszybsze potwierdzenie swojej obecności (maksymalnie do 7.11.2019) przez wiadomość na mwojtas@plgbc.org.pl

 

Podobne informacje