• 1 grudnia 2022

Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC

Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC

Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC 841 842 PLGBC

Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio, dołączył do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Będzie odpowiadał za obszar zmian klimatu oraz pełnił funkcję Skarbnika. Nowego Członka Zarządu powołano z końcem listopada br.

Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio został powołany do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Robert jest architektem, członkiem Małopolskiej Izby Architektów oraz Royal Institute of Architects of Ireland (RIAI) w Irlandii. Studiował na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz na Wydziale Architektury Uniwersytetu Bauhausu w Weimarze. Pracował w biurze architektonicznym Bellmann & Böhm Architekten w Berlinie, a następnie jako jeden z architektów prowadzących w warszawskim oddziale amerykańskiej firmy architektoniczno-inżynieryjnej Epstein. Związany był także z dublińską pracownią architektoniczną Anthony Reddy Associates, a dalej jako partner (associate) w Traynor O’Toole Architects w Dublinie – jednym z czołowych biur architektonicznych w Irlandii. Od roku 2009 r. prowadzi wraz ze wspólnikami biuro architektoniczne Horizone Studio w Krakowie.

– Bardzo mi miło dołączyć do Zarządu PLGBC. Horizone Studio aktywnie wspiera działalność Stowarzyszenia od początku jego istnienia. Cieszę się, że teraz osobiście będę mógł przyczynić się do dalszego rozwoju i szerzenia szeroko pojętej idei ekologicznego budownictwa propagowanej przez PLGBC. Mam nadzieję, że mój wkład będzie wsparciem dla organizacji – podkreśla Robert Strzeński, Członek Zarządu PLGBC, współzałożyciel i partner w Horizone Studio.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

Nowego Członka Zarządu ds. zmian klimatu/skarbnika powołano z końcem listopada br.

Więcej o Zarządzie PLGBC

Skip to content