Z początkiem czerwca WSP rozpoczęło wewnętrzną akcję rowerową promującą dojazdy do pracy na rowerze. Akcja potrwa trzy miesiące i ma na celu zachęcenie jak najwięcej osób do jazdy na rowerze do pracy i nie tylko. Liczba kilometrów nie jest głównym kryterium, liczy się regularność, dlatego każdy ma taką samą szansę na wygraną każdego miesiąca. W akcji najważniejsza jest zabawa, dobre samopoczucie i dbałość o zdrowie i środowisko. Punktacja zerowana jest po każdym miesiącu, dlatego można przystąpić do inicjatywy w każdym momencie.

Na początku lipca zostały rozdane nagrody za etap czerwcowy. W czerwcu w akcji wzięło udział 20 uczestników, co stanowi ponad 20% wszystkich pracowników firmy. Wspólnie przejechali ponad 3700 km i wytworzyli około 78 kg CO2. Jeden samochód na dystansie 3700 km wyemitowałby 1115 kg CO2, więc różnica jest znacząca!

WSP od zawsze promuje zdrowy tryb życia i dbanie o środowisko, dlatego akcja została wspaniale przyjęta przez pracowników. Pod koniec akcji WSP zamierza przedstawić szczegółowe analizy pokazujące, jak wybór roweru jako środka transportu do pracy może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie, samopoczucie i ochronę środowiska.

Podobne informacje