• 27 maja 2021

Rozbudowa Panattoni Park Gorzów

Rozbudowa Panattoni Park Gorzów

Rozbudowa Panattoni Park Gorzów 640 427 PLGBC

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wzmacnia swoje portfolio w zachodniej Polsce. Deweloper rozbudowuje Panattoni Park Gorzów i ma już kolejnego najemcę. Jest nim firma Fiege – globalny operator logistyczny, który zajmie 11 000 mkw. Przedsiębiorstwo będzie prowadzić operacje logistyczne dla klienta z sektora produkcyjnego. Panattoni Park Gorzów zostanie ukończony w listopadzie br. i osiągnie blisko 70 000 mkw. Park w całości przejdzie proces certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie Very Good, zgodnie ze standardem dewelopera i wymaganiami Fiege.

Bardzo ważną częścią filozofii Fiege jest zrównoważone budownictwo – a jeden z niemieckich obiektów firmy otrzymał nawet certyfikat DGNB na poziomie Gold. W dalszej realizacji „zielonych” założeń, Panattoni jest partnerem idealnym. Deweloper certyfikuje wszystkie nowo realizowane obiekty w systemie BREEAM co najmniej na poziomie Very Good, a ponadto do 2025 roku planuje osiągnąć neutralność emisyjną. W Panattoni Park Gorzów Fiege skorzysta z szeregu systemów pozwalających na znaczne oszczędności wody i energii, a sam budynek zostanie otoczony przez tereny zielone z ekologicznymi meblami miejskimi.

Realizację dla operatora logistycznego komentuje Katarzyna Iwańska, Leasing Manager z Panattoni: – Dzięki globalnemu zasięgowi działalności Fiege ma doskonały przegląd różnych rynków i rozwiązań, a szukając kolejnych obiektów dokładnie wie, czego oczekuje – jakości, odpowiednich rozwiązań i zrównoważonego budownictwa. I dokładnie to dostarcza Panattoni.