• 11 lutego 2021

Rozkwit Zimowy – projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej

Rozkwit Zimowy – projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej

Rozkwit Zimowy – projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej 716 1024 PLGBC

Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wraz ze studentami Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych już od roku pracują nad „Rozkwitem Zimowym” – krótkometrażowym filmem fabularnym z gatunku science-fiction nt. katastrofy ekologicznej. Tworzą w nim rzeczywistość, której sami się obawiają. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło nad inicjatywą Patronat Społeczny.

Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości. Świat jest już na granicy katastrofy ekologicznej. Tę pesymistyczną wizję twórcy traktują jako pretekst do opowiedzenia o tym, co ich martwi – degradacji środowiska i utracie powszechnego dostępu do natury, która dzisiaj jeszcze jest ogólnodostępnym dobrem, ale każde kolejne pokolenie ma coraz więcej powodów żeby wątpić, że zawsze tak będzie.

– Gatunek science-fiction od zawsze był używany przez pisarzy i reżyserów do wskazania możliwych konsekwencji naszych aktualnych działań. Poprzez historię dziejącą się w przyszłości twórcy przypominają nam jak wygląda teraźniejszość. W tym świecie o naszych czasach wspomina się w formie bajek. Moją główną inspiracją do opowiedzenia tej historii jest analiza związku człowieka z przyrodą oraz odpowiedzialności, jaką człowiek wobec środowiska ponosi. Chcę przypomnieć o współzależności, której nie zawsze mamy świadomość; a nawet jeśli mamy, to po prostu wybieramy aby o niej nie pamiętać – mówi Ivan Krupenikov, reżyser filmu.

Warszawska Szkoła Filmowa to wyższa szkoła filmowa założona przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Studenci już od roku pracują nad tym wymagającym projektem – są prawie na półmetku. Część zdjęć została zrealizowana, a efekty można zobaczyć w zwiastunie.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło nad inicjatywą Patronat Społeczny.

Ekipa twórców pracuje przy filmie non-profit. Scenografia, efekty specjalne i kostiumy powstają głównie dzięki kreatywności i determinacji. Przed nimi jeszcze mnóstwo pracy, a żeby film mógł powstać, potrzebne jest im wsparcie. Obecnie poszukują partnerów finansowych i medialnych, którzy pomogą im w dokończeniu tej historii.

Twórców można wesprzeć na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/ykeau8
Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania – można kontaktować się z nimi mailowo: rozkwitzimowyfilm@gmail.com

Zobacz stronę internetową filmu: https://www.rozkwitzimowy.com/
Backstage realizacji filmu jest widoczny na Instagramie: @rozkwit_zimowy

Skip to content