• 12 czerwca 2023

Ruszają zapisy do drugiej edycji „Wbiegnij na Varso Tower”

Ruszają zapisy do drugiej edycji „Wbiegnij na Varso Tower”

Ruszają zapisy do drugiej edycji „Wbiegnij na Varso Tower” 1024 684 PLGBC

Materiał partnera

16 września biegacze po raz kolejny zmierzą się z najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej – Varso Tower. Aby dobiec do mety na szczycie wieżowca będą musieli pokonać 53 piętra, 1400 schodów, czyli w sumie 230m w górę. Rejestracja wystartowała 5 czerwca, jest otwarta dla wszystkich, którzy kochają sportowe wyzwania.

Zeszłoroczne, pierwsze zawody „Wbiegnij na Varso Tower” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W biegu po schodach wystartowało około 600 amatorów, sportowców ze światowej czołówki oraz zaproszonych gości. Rekord trasy 7:27 ustanowił Piotr Łobodziński, mistrz świata w towerrunningu. Nagrodą dla zawodników była nie tylko satysfakcja z pokonania najwyższego budynku w Unii Europejskiej, ale także możliwość zobaczenia niezwykłego widoku z tarasu na dachu warszawskiego wieżowca, który obejmuje panoramę miasta i jego okolic.

Okazją dla wszystkich, którzy chcą powtórzyć zeszłoroczny wyczyn, pobić swój rekord lub po raz pierwszy podjąć wyzwanie będzie druga edycja „Wbiegnij na Varso Tower”, która odbędzie się już 16 września br. Rejestracja zawodników rozpoczęła się 5 czerwca, a szczegółowe informacje i link do formularza zgłoszeniowego będzie można znaleźć na stronie: www.wbiegnijnavarso.pl.

Również tym razem bieg ma wymiar charytatywny. Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy wesprzeć Polską Akcję Humanitarną cegiełką na rzecz osób, które ucierpiały przez wojnę w Ukrainie. Przekażemy na ten cel 40 tys. zł – mówi Katarzyna Najdzik, Prezeska Zarządu Fundacji HB Reavis Polska.

Mierzące 310 metrów wraz z iglicą Varso Tower zdominowało ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Bijący rekordy wieżowiec stanie się po raz kolejny areną rywalizacji o medale i wyzwaniem wymagającym nawet dla najlepszych specjalistów tej młodej dyscypliny sportu. Wyniki zawodów będą zaliczane do klasyfikacji Towerrunning Tour 2023 organizowanej przez Towerrunning World Association. Podobne biegi odbywają się w słynnych drapaczach chmur, takich jak Empire State Building, Taipei 101 czy Wieża Eiffla.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, klub fitness i centrum medyczne. Cała inwestycja zmieniła niegdyś zaniedbany teren w atrakcyjny fragment miasta, a ważną jej częścią jest zieleń. Drzewa nie tylko okalają budynki, zasadzono je także na tarasach oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Sponsorami organizowanego przez Fundację HB Reavis Polska wydarzenia są: kancelaria CMS, operator medyczny PZU Zdrowie, NYX Hotel Warsaw oraz CIC Warsaw.

 

Opracowanie: HB Reavis

Skip to content