• 7 kwietnia 2022

Rynek nieruchomości na fali zmian

Rynek nieruchomości na fali zmian

Rynek nieruchomości na fali zmian 1024 1024 PLGBC

Materiał partnera

2 i 3 czerwca w sopockim hotelu Sheraton odbędzie się 12. edycja Forum Rynku Nieruchomości – największego i najbardziej prestiżowego spotkania polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych. Będzie to zarówno czas podsumowań, jak i omawiania nadchodzących wyzwań, w końcu pewne kwestie już wkrótce zmienią się w branży bezpowrotnie. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło patronat nad tym wydarzeniem, wśród prelegentów pojawi się ekspert ze stowarzyszenia. 

Obecnej sytuacji na rynku nieruchomości towarzyszy pewna doza niepewności. Rzeczywistość wokół jest dynamiczna i trudna do przewidzenia – szczególnie w obliczu obecnych turbulencji geopolitycznych. Widać jednak kilka elementów, które w przyszłości mogą wpłynąć na obraz całej branży – w tym zarówno sektora biurowego, jak i mieszkaniowego. Zdaniem analityków PKO Banku Polskiego na sytuację mieszkaniówki będzie mocno oddziaływać niższy popyt, który może nieco ochłodzić wzrost cen. Spaść może również podaż nowych lokali. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia wojny w Ukrainie, która może wpłynąć na rynek – zarówno od strony popytu, jak i podaży.

Skomplikowana sytuacja geopolityczna na pewno w dużej mierze odciśnie piętno na wszystkich panelach i prelekcjach. Konferencja będzie okazją do spotkań i żywiołowych dyskusji także poza sceną – jesteśmy świadomi, że temat Ukrainy będzie odbijać się w nich głośnym echem, nawet jeśli do tego czasu nastąpi pozytywne dla Ukrainy i Europy zakończenie tej wojny. Między innymi dlatego trwamy przy realizacji FRN-u. Środowisko potrzebuje spotkań, rozmów, wymiany poglądów. Podobnie jak większość naszych klientów, jak Polski Związek Firm Deweloperskich, którego jesteśmy członkiem wspierającym, jak cała Grupa MTP, jak Polska Izba Przemysłu Targowego stoimy na stanowisku, że żeby móc pomagać, my sami nie możemy zwalniać. Musimy działać – realizować plany, modyfikując je, ale nie zawieszając. Przetrwać ten kryzys, pokazując tym, którzy go wywołali, że nie mają władzy nad naszym życiem, gospodarką, codziennością – mówi Bartosz Zeidler, prezes zarządu firmy Nowy Adres SA, organizatora Forum Rynku Nieruchomości.

Forum Rynku Nieruchomości to największe i najbardziej prestiżowe spotkanie polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Co roku bierze w nim udział ponad pięciuset przedstawicieli firm tworzących ten rynek: deweloperów, inwestorów, przedstawicieli banków, architektów, generalnych wykonawców, producentów materiałów budowlanych, dostawców usług, analityków i dziennikarzy branżowych. To wydarzenie szczególne, więc i jego program zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Deweloperzy mieszkaniowi podczas paneli dyskusyjnych zmierzą się m.in. z zagadnieniami związanymi z rynkiem PRS – warto się będzie zapoznać się z najnowszymi trendami i dowiedzieć, dlaczego to akurat Polska cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów z tego sektora.

Poza tym dyskusje obejmą takie tematy, jak: specyfika rynków regionalnych, optymalizacja podatkowa przez alternatywne inwestycje mieszkaniowe, kształtowanie się preferencji nabywców inwestycyjnych w związku ze zmianami gospodarczymi, czy kreowanie przestrzeni publicznej w biurowcach i ich wpływ na społeczność lokalną. Jedną z najważniejszych rewolucji w funkcjonowaniu rynku nieruchomości jest również zbliżające się wprowadzenie raportowania ESG (ekologia, CSR, ład korporacyjny). Już wkrótce będzie to niezwykle ważny aspekt dla całej branży, gdyż , jak podaje Business Insider, według niektórych szacunków budynki – ich budowa, używane materiały i eksploatacja – odpowiadają nawet za 40% całej emisji dwutlenku węgla. Ta tematyka z pewnością będzie należała do jednej z najszerzej omawianych podczas całego Forum, toteż zostanie jej poświęcony cały panel otwierający.

12 edycję Forum Rynku Nieruchomości Patronatem Honorowym objęli: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Polski Związek Firm Deweloperskich, Polska Federacja Rynku Nieruchomości, Wielkopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

Głównym Sponsorem FRN 22 jest portal Nieruchomosci-online.pl. Srebrnymi Sponsorami wydarzenia są firmy: Deer Design, KONE, mFinanse i THTG, Brązowymi – Cordia i Nieruchomości Orange. Partnerem Merytorycznym – MAT, a Partnerem Technologicznym – 3D Estate. Patronat medialny sprawują: Prime Time PR, Strefa Nieruchomości oraz Investor Real Estate Expert.

Szczegóły i bilety na: frn.nowyadres.pl

Skip to content