• 3 marca 2023

Savills: CUBE Office Park w nowej ekologicznej odsłonie

Savills: CUBE Office Park w nowej ekologicznej odsłonie

Savills: CUBE Office Park w nowej ekologicznej odsłonie 1024 572 PLGBC

Materiał partnera

CUBE Office Park przechodzi obecnie proekologiczną metamorfozę. Zakończona w ubiegłym roku modernizacja recepcji budynku A, to zaledwie przedsmak zmian, jakie czekają najemców w nadchodzącym czasie. Gdański kompleks biurowy zarządzany jest przez TFG Asset Management, a firma Savills pełni w nim rolę wyłącznego doradcy ds. wynajmu powierzchni biurowych.

Zakończona latem 2022 r. modernizacja części reprezentacyjnej budynku A polegała na rearanżacji głównej recepcji kompleksu CUBE Office Park, która została przeniesiona w inne miejsce. Jedną z największych nowości jest duży multimedialny ekran, który służy zarówno jako punkt informacyjny o najemcach budynku, ale też pozwala na wyświetlanie kluczowych informacji dla pracowników kompleksu.

Pomieszczenia recepcyjne zostały wzbogacone o nowe oświetlenie LED z funkcją regulacji natężenia, co pozwala na optymalizację kosztów energii. W budynku nie zapomniano również o rowerzystach, którzy zyskali odremontowane szatnie z nowym węzłem sanitarnym.

– Rosnące koszty eksploatacyjne skłaniają najemców do poszukiwania obiektów umożliwiających funkcjonowanie firmy w sposób zrównoważony, optymalny i zgodny z ESG. Cieszę się, że przeprowadzone przez nas prace są dostrzegane i doceniane przez obecnych oraz przyszłych najemców – mówi Adrian Bojczuk, dyrektor ds. wynajmu w TFG Asset Management.

W planach na kolejne miesiące zaplanowano również prace na kolejnych recepcjach w budynkach B oraz C. Zarządca budynku – firma TFG Asset Management, zdecydowała się również na wzbogacenie ekosystemu wokół budynków CUBE Office Park. Na dziedzińcu pojawiły się nowe nasadzenia drzew i elementy małej architektury. Na terenie gdańskiego kompleksu z powodzeniem funkcjonuje również pasieka, z której w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 60 litrów miodu.

– Pod koniec czerwca br. w CUBE Office Park dostępny do wynajęcia będzie niezależny budynek kompleksu o powierzchni 5000 m kw., który może stać się idealną siedzibą dla firmy szukającej niezależności. Już teraz obiekt oferuje szeroki wybór dostępnych modułów, już od 50 m kw. Dzielnica Jasień, w której znajduje się kompleks biurowy, rozwija się bardzo prężnie, w czym z pewnością pomoże wkrótce otwarcie nowej linii tramwajowej na Nowej Warszawskiej, która połączy aleje Havla i Adamowicza – mówi Piotr Skuza, dyrektor oddziału Savills w Trójmieście.

CUBE Office Park to nowoczesny kompleks biurowy składający się z trzech niezależnych budynków. Nieruchomość oferuje 19 705 m kw. powierzchni biurowej. Biurowiec usytuowany jest w południowo-zachodniej części miasta w dzielnicy Jasień, przy ul. Pałubickiego 2,4,6 i zapewnia dogodne połączenie z centrum Gdańska, Sopotem i Gdynią.

Skip to content