• 11 kwietnia 2023

Savills: Ekozmiany w Marynarska Point 1

Savills: Ekozmiany w Marynarska Point 1

Savills: Ekozmiany w Marynarska Point 1 1024 684 PLGBC

Materiał partnera

Budynek biurowy Marynarska Point 1 przeszedł gruntowne zmiany, które sprawiły, że stał się jeszcze bardziej ekologiczny i funkcjonalny. Wyremontowano w nim m.in. lobby windowe, recepcję główną, a elewacja zyskała nowoczesne dekoracyjne oświetlenie. Właścicielem budynku jest fundusz inwestycyjny zarządzany przez Adventum Group, a firma Savills pełni rolę wyłącznego doradcy ds. wynajmu powierzchni biurowych oraz zarządcy obiektu.

Zakończona w styczniu 2023 r. modernizacja budynku miała szeroki zakres. Gruntownemu remontowi poddano wszystkie przedsionki windowe od -3. do 10. piętra w dwóch szybach, w których zainstalowano energooszczędny system sterowania oraz oświetlenie typu LED. Wymieniono płytki, video-domofony oraz drzwi przeciwpożarowe, a na ścianach dodano żywe rosliny. W budynku zmodernizowano również instalacje związane z bezpieczeństwem i dostępem, które w najbliższej przyszłości uzupełnią nowoczesne rozwiązania proptech.

Całkowitą metamorfozę przeszło również główne lobby i recepcja budynku. Zamontowano ekologiczne oświetlenie LED, wymieniono system chłodzenia i ogrzewania, wprowadzono żywe rośliny. Podczas remontu nie zapomniano o rowerzystach. W garażu wydzielono pomieszczenia na przebieralnie z szafkami do przechowywania, które dopełniają nowe węzły sanitarne z prysznicami. W garażu znalazły się również nowe stojaki oraz stacja do samodzielnego serwisowania rowerów.

Zewnętrzny teren wokół budynku zyskał nowe elementy małej architektury, jak nowe kwietniki z automatycznym systemem podlewania, które umilają spędzanie czasu w nowej strefie relaksu. Najemcy mogą w niej skorzystać także ze specjalnych krzeseł wyposażonych w pedały, które umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych poprzez zainstalowane w nich prądnice.

– Adventum jest właścicielem budynku Marynarska Point 1 od 2021 roku. W tym czasie obiekt przeszedł wiele zmian. Przyjęta przez nas strategia ESG koncentruje się na dążeniu do zeroemisyjności znajdujących się w portfelu budynków, dlatego wprowadzając nowe rozwiązania postawiliśmy na inwestycję w energooszczędne urządzenia w całym obiekcie, tak by stał się jeszcze bardziej ekologiczny oraz funkcjonalny dla jego najemców – mówi Jakub Denus, Leasing Manager w Adventum Group.

Pod koniec marca br. w budynku Marynarska Point 1 odbyło się spotkanie dla agentów nieruchomości, którzy mieli okazję zapoznać się z nowym ekologicznym charakterem inwestycji.

– W budynku Marynarska Point 1 mamy obecnie dostępną nowoczesną i ekologiczną powierzchnię biurową, która może stać się idealną siedzibą dla firmy lub instytucji szukającej niezależności, zapewnianej przez budynek na wyłączność. W naszej ofercie znajdują się również powierzchnie skierowane do firm poszukujących mniejszych modułów – mówi Lidia Malec, associate director w dziale Reprezentacji Wynajmującego w Savills.

Budynek biurowy Marynarska Point 1 zlokalizowany jest przy ul. Postępu 15B w Warszawie. Obiekt oferuje łącznie 13 270 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 10 kondygnacjach oraz lokale handlowe na parterze. Powierzchnia pojedynczego piętra to około 1200 m kw. Jego najemcy mogą cieszyć się z udogodnień gwarantowanych przez sąsiedztwo centrum handlowego Westfield Mokotów, które znajduje się w odległości szybkiego spaceru od biurowca. Marynarska Point I posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Very Good. 

Skip to content