• 1 sierpnia 2022

Savills: Lafarge na dłużej w West Station II

Savills: Lafarge na dłużej w West Station II

Savills: Lafarge na dłużej w West Station II 1024 684 PLGBC

Materiał partnera

Firma Lafarge w Polsce zdecydowała się zostać na dłużej w warszawskim budynku West Station II. W transakcji, przedłużenia najmu 1400 mkw., najemcy doradzała firma Savills.

Lafarge posiada w Polsce ponad 60 zakładów produkcyjnych, w tym: cementownie, kopalnie i przeładownie kruszyw oraz wytwórnie betonu. Biuro Zarządu zajmuje 1400 mkw. na 13 piętrze budynku West Station II od września 2017 roku.

Niezwykle ważne dla nas są elastyczność przestrzeni pracy oraz biuro dostosowane do zmieniających się potrzeb pracowników. Tworzymy środowisko pracy, a nie jedynie standardowe miejsce. Dlatego wybór partnera w procesie przedłużenia umowy najmu był dla nas kluczowy. Szukaliśmy agencji z doświadczeniem, z indywidualnym podejściem do klienta i oferującej nietuzinkowe rozwiązania. Firma Savills spełniła wszystkie nasze oczekiwania w tym zakresie. Współpracujemy na każdym etapie realizacji projektu biura począwszy od wyboru miejsca, badania środowiska pracy, poprzez negocjacje i na projekcie rearanżacji kończąc – mówi Kinga Hachuła, Kierownik Biura Zarządu i Administracji, Lafarge w Polsce.

W transakcji przedłużenia najmu najemcę reprezentowała firma doradcza Savills.

Firma Lafarge w Polsce w swojej strategii biznesowej kieruje się ideą zrównoważonego rozwoju i zielonego budownictwa. Nie dziwi więc fakt, że zgodnie z tą dyrektywą zdecydowała się na pozostanie w świetnie zaprojektowanej przestrzeni biurowej. Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować najemcę w procesie przedłużenia istniejącej umowy – mówi Marcin Sabowicz, Dyrektor w dziale reprezentacji najemców, Savills.

Dziękujemy naszemu najemcy firmie Lafarge w Polsce za dotychczasową współpracę i rozmowy, które zaowocowały przedłużeniem najmu powierzchni biurowej w West Station II na kolejne lata. Kompleks biurowy West Station nieustannie cieszy się zainteresowaniem najemców. Przedłużenie najmu Lafarge jest najlepszym przykładem partnerskiej współpracy najemcy i wynajmującego – mówi Krzysztof Marzec, Leasing Manager, West Station.

West Station to dwa połączone ze sobą budynki tuż przy dworcu Warszawa Zachodnia, który każdego dnia obsługuje nawet tysiąc pociągów podmiejskich i dalekobieżnych. Kompleks oferuje 69 tys. mkw. powierzchni biurowej, z których korzysta około 50 firm. Oba budynki biurowe otrzymały certyfikat  BREEAM International New Construction Certificate na poziomie Excellent oraz certyfikat Well Health-Safety Rating.

Skip to content