• 3 lutego 2021

Spotkajmy się w mieście. PLGBC Patronem programu Kształtowanie przestrzeni

Spotkajmy się w mieście. PLGBC Patronem programu Kształtowanie przestrzeni

Spotkajmy się w mieście. PLGBC Patronem programu Kształtowanie przestrzeni 1024 1024 PLGBC

Materiał partnera

Izba Architektów RP oraz Fundacja Promocji Architektury Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP zapraszają młodzież szkolną do udziału w 8. edycji konkursu związanego z programem Kształtowanie przestrzeni. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło patronat nad inicjatywą.

Spotkajmy się w mieście – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu. Tym miejscem spotkań zajmowano się już w jednej z poprzednich edycji konkursu. Organizatorzy zdecydowali się wrócić do tematu, czując przesyt zdalną nauką i pracą, jaką wymusił koronawirus, oraz tęsknotę za swobodnymi spotkaniami „w realu”.

W jakich miejscach młodzi ludzie mają ochotę zobaczyć się z rówieśnikami po kilkunastu miesiącach przymusowego siedzenia w domach? Jak powinna wyglądać przestrzeń przeznaczona dla młodzieży? Czy takie miejsce spotkań powinno być wyeksponowane, czy raczej pozwalające ukryć się przed przypadkowymi widzami? Co jest ważne? Dostęp do wi-fi czy może możliwość słuchania głośniejszej muzyki? Umożliwienie jakiejś formy aktywności? Czy istotne jest oddziaływanie na środowisko i zastosowanie rozwiązań proekologicznych? A może jeszcze inne czynniki?

Młodzi mają głos!

Konkurs odbywa się w oparciu o dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Konkurs został objęty patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki (NIAU), Narodowego Centrum Kultury (NCK), Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID), Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

Informacje i regulamin wraz z załącznikami dostępny jest na stronie konkursu.

Zapraszamy do udziału!