• 11 sierpnia 2022

Spotkanie partnerów projektu CIRCON na Islandii

Spotkanie partnerów projektu CIRCON na Islandii

Spotkanie partnerów projektu CIRCON na Islandii 1024 576 PLGBC

Z początkiem sierpnia na Islandii miało miejsce spotkanie reprezentantów partnerów projektu CIRCON – Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Politechniki Śląskiej oraz Green Building Council Iceland.

Pierwszego dnia podczas spotkania  uczestnicy przedstawili dotychczasowe postępy projektu i przykłady budynków z zastosowanymi zasadami/elementami GOZ występujących w Polsce i na Islandii. Zostały omówione również prace nad podręcznikiem dotyczącym ekoprojektowania budynków cyrkularnych.

Drugiego dnia reprezentanci partnerów projektu odwiedzili budynek cyrkularny Drangar, znajdujący się w malowniczej miejscowości Skógarströnd na północnym wybrzeżu półwyspu Snæfellsnes na Islandii. Do niedawna była to ruina gospodarstwa rolnego, które powstało na początku lat osiemdziesiątych. Obecni właściciele postanowili wyremontować budynki przekształcając je w obiekty turystyczne. Obiekt został wyróżniony nagrodą Icelandic Design Awards 2020. Przed wyjazdem odbyło się merytoryczne spotkanie, podczas którego zostały zaplanowane kolejne prace nad projektem.

Projekt CIRCON – Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: ekoprojektowanie budynków cyrkularnych jest finansowany ze środków Funduszy norweskich i EOG oraz budżetu państwa.
Skip to content