Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe Budownictwo drewniane na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studia skierowane są przede wszystkim do inżynierów budownictwa, pracowników szkolnictwa zawodowego, architektów i specjalistów zajmujących się realizacją budownictwa drewnianego, a także menadżerów projektów i przedstawicieli deweloperów. Zajęcia pozwolą usystematyzować wiedzę oraz podniesienie kompetencji w zakresie projektowania, realizacji i utrzymania obiektów drewnianych. To kolejne studia podyplomowe, nad którymi PLGBC objęło patronat. Obecnie współpracujemy w tym obszarze z trzema uczelniami: SGGW, SWPS oraz Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania.
Interdyscyplinarne Studia Podyplomowe – Budownictwo Drewniane dzielą się na dwie grupy tematyczne zajęć: materiałowych o drewnie oraz architektonicznych i ogólnobudowlanych. Wysoka jakość merytoryczna studiów zostanie zapewniona przez pracowników naukowych: Instytutu Inżynierii Lądowej, Instytutu Nauk Drzewnych i Meblarstwa oraz uprawnionych projektantów ze specjalności architektonicznej, jak i konstrukcyjno-budowlanej.
W ostatnich latach sektor budowlany przechodzi ewolucję w kierunku zmniejszania negatywnego oddziaływania na środowisko i poszanowania energii. Coraz więcej mówi się o zmianach klimatycznych i postulatach racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi, zasadach zrównoważonego rozwoju i gospodarce w obiegu zamkniętym. Konieczna staje się redukcja CO2 wytwarzanego w procesie budowlanym oraz wprowadzenie systemowych rozwiązań recyklingu budowlanego. Jednym z najbardziej proekologicznych rozwiązań w budownictwie jest wykorzystywanie bezpiecznych, trwałych, ale zarazem ekologicznych i odnawialnych materiałów budowlanych. Drewno jest takim surowcem, ponieważ dzięki niemu możemy m.in. ograniczyć emisję gazów cieplarnianych oraz zużycie wody i energii w procesie budowlanym. Jako surowiec drewno magazynuje także CO2 i jest doskonałym izolatorem ciepła, po odpowiednim zabezpieczeniu staje się bardzo trwałym materiałem budowlanym. Budownictwo drewniane rozwija się intensywnie na całym świecie, szczególnie w krajach skandynawskich i Kanadzie, a w ostatnich latach również w Polsce.
Rekrutacja trwa do 30 września lub do wyczerpania limitu miejsc.
Więcej informacji wraz z programem studiów, a także dane do kontaktu w razie ewentualnych dodatkowych pytań można znaleźć na stronie internetowej.
