• 6 lipca 2023

Sukces kampusu Forest potwierdzony nagrodami

Sukces kampusu Forest potwierdzony nagrodami

Sukces kampusu Forest potwierdzony nagrodami 1024 768 PLGBC

Materiał partnera

Czerwiec 2023 r. był bardzo udanym miesiącem dla kampusu biurowego Forest, który zdobył dwie nagrody architektoniczne i urbanistyczne. Sukcesy projektu HB Reavis doceniło jury prestiżowych konkursów, których członkowie przyznali budynkowi Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy oraz tytuł Lidera Dostępności.

Forest to jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych w Warszawie. Projektantom HB Reavis zależało na stworzeniu otulonego zielenią miejsca, które jest przyjazne i dostępne dla każdego. Oprócz cieszącej się dużym zainteresowaniem funkcji biurowej, obiekt oferuje szereg przestrzeni publicznych. Pomiędzy budynkami mieści się otwarte dla pieszych patio obsadzone drzewami i krzewami, a popularny ogród na dachu jest dostępny dla każdego, kto chce podziwiać panoramę miasta.

Nagroda za architekturę

14 czerwca podczas gali 9. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy uhonorowano najlepsze obiekty, przestrzenie i wydarzenia architektoniczne zrealizowane w 2022 roku. Jury konkursu przyznało kampusowi biurowemu Forest Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Architektura komercyjna”.

Organizatorem konkursu i fundatorem Nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Partnerzy merytoryczni to Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Nagroda za inkluzywność

28 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala finałowa konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Lider Dostępności” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Wydarzenie pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zbiegło się z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Zwycięzców wyłoniła kapituła złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz ekspertów zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP. Spośród 27 finalistów kampus biurowy Forest otrzymał tytuł „Lidera Dostępności” w kategorii obiekt biurowo-handlowy.

Jury doceniło zastosowane rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby różnych grup społecznych niezależnie od ich wieku, sprawności, możliwości i płci. Bez przeszkód z Forest mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością, niewidome, słabowidzące, niesłyszące, poruszające się na wózkach, seniorzy, rodzice z dziećmi, osoby z nieporęcznym bagażem czy nieznające języka polskiego.

To już kolejne wyróżnienia dla kampusu biurowego Forest, którego projekt Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC nagrodziło także w kategorii najlepszych budynków ekologicznych w 2021 roku.

 

Opracowanie: HB Reavis

Skip to content