• 18 maja 2021

System automatycznego opłukiwania zdrojów i źródełek wody pitnej

System automatycznego opłukiwania zdrojów i źródełek wody pitnej

System automatycznego opłukiwania zdrojów i źródełek wody pitnej 748 690 PLGBC

Materiał partnera

Sezon wiosenno-letni już otwarty, a co za tym idzie najwyższy czas na uruchomienie zewnętrznych zdrojów i stacji wody pitnej. Przed ponownym oddaniem do użytkowania trzeba sprawdzić, czy instalacja po zimie nie uległa uszkodzeniu, dokładnie przepłukać całość, przemyć i najlepiej zdezynfekować misy oraz wylewki urządzenia.

Dbanie o urządzenia zewnętrzne może być kłopotliwe, gdyż zdroje poddane są czynnikom atmosferycznym oraz działaniom ludzi. Z tego też względu urządzenia są konstrukcjami odpornymi na akty wandalizmu i dewastacje. Jednakże z uwagi na rozproszenie urządzeń np. na terenie miasta ciężko jest zapewnić ich codzienne czyszczenie i dezynfekcję. Mając to na uwadze zespół Zdrojownia – Woda na czasie opracował innowacyjny system opłukiwania zdrojów, zapewniający bezpieczne i higieniczne korzystanie z urządzeń bez konieczności stałego nadzoru nad nimi.

HFS – system opłukiwania zdrojów to rozwiązanie autorskie, jedyne takie na polskim rynku. System pozwala na zrzut wody przez dowolną ilość wylewek zdroju w cyklu max 6 razy na dobę, co 4 godziny.

Dzięki cyklicznemu upuszczaniu wody i jednoczesnemu opłukiwaniu wylewek zdroju, system zapewnia higieniczny pobór wody z urządzenia. Zapobiega zastojom wody w instalacji oraz pozwala utrzymać właściwą temperaturę wody wypływającą ze zdroju. Można go zastosować do dowolnego modelu urządzenia z oferty Zdrojownia – Woda na czasie. System zasilany jest bateryjnie – nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo oraz koszty przedsięwzięcia. Zasilanie 9V gwarantuje bezpieczne użytkowanie bez ryzyka porażenia prądem.

Nowy system pozwala na skuteczne dbanie o jakość wody pobieranej z urządzeń oraz sprawia, że dbanie o czystość zdrojów staje się banalnie proste. Jest idealnym rozwiązaniem na miarę aktualnych czasów i odpowiedzią na konieczność dostosowania się do wymagań sanitarnych. Warto skorzystać z systemu przy tworzeniu nowych instalacji, ale także zastosować go do tych już funkcjonujących. Szczegóły na temat całego systemu oraz jego montażu dostępne na stronie www.zdrojownia.pl.

Skip to content