• 15 czerwca 2021

System DFS – innowacyjne rozwiązania do montażu oraz użytkowania zdrojów wody pitnej

System DFS – innowacyjne rozwiązania do montażu oraz użytkowania zdrojów wody pitnej

System DFS – innowacyjne rozwiązania do montażu oraz użytkowania zdrojów wody pitnej 741 1024 PLGBC

Materiał partnera

Zdroje wody pitnej to pożądany element przestrzeni publicznej. Teraz w sezonie wiosenno-letnim zdroje i stacje wody pitnej cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż wzrasta zapotrzebowanie na spożycie wody pitnej. W trakcie spacerów, czy aktywności na powietrzu szukamy punktów poboru wody.

Rok temu urządzenia te zostały wyłączone z użytkowania ze względu na pandemię, na szczęście już w tym sezonie zostały uruchomione i będziemy mogli z nich skorzystać. To ważne, gdyż coraz więcej osób jest świadomych ekologicznie, nie kupuje wody butelkowanej, ale korzysta z butelek wielokrotnego użytku oraz z darmowych punktów poboru wody.

Także w związku z wdrożeniem przez UE nowej dyrektywy w sprawie jakości i dostępu do wody pitnej w przestrzeni publicznej, władze miast intensywnie szukają rozwiązań, które sprawią, że sprostają tym nowym wymaganiom. Tutaj świetnie sprawdzają się zdroje i stacje wody pitnej, a okres letni to najlepszy czas na ich instalację. Firma Zdrojownia, specjalizująca się w dostawie i montażu tego typu urządzeń wprowadziła dodatkowo szereg rozwiązań, dzięki którym instalacja zdrojów staje się szybka i prosta, a użytkowanie intuicyjne i bezpieczne.

Pierwszym z akcesoriów jest płyta fundamentowa, wykonana z żelbetonu, o odpowiedniej budowie i otworze konstrukcyjnym, która pozwala na prawidłowe zamontowanie zdroju. Płyta obniża koszty całego przedsięwzięcia, nie wymaga tworzenia specjalnej podstawy betonowej, a ponadto gwarantuje pewne postanowienie urządzenia (zdrój nie wywróci się, będzie stał stabilnie).

Drugim z rozwiązań jest innowacyjny, jedyny na polskim rynku system opłukiwania zdrojów HFS. Pozwala on na cykliczny upust wody z wszystkich wylewek urządzenia, dzięki czemu zapobiega zastojom wody w instalacji, zapewnia pobór zawsze świeżej i czystej wody oraz pozwala na utrzymanie wylewek i mis w czystości. Upust wody można ustawić zgodnie z własnymi wymaganiami, a system bateryjny sprawia, że cała konstrukcja nie wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej.

Ostatnim rozwiązaniem jest specjalny zawór odwadniający, który dzięki swojej konstrukcji i prostej obsłudze pozwala na skuteczne upuszczenie wody z instalacji i zabezpieczenie urządzenia na okres zimowy.

Szczegółowe informacje na temat dostępnych rozwiązań w ramach systemu DFS (Drinking Fountains Solutions) u przedstawicieli firmy Zdrojownia – Woda na czasie oraz na stronie www.zdrojownia.pl.

Skip to content