• 22 lipca 2020

TACTUS poszerza ofertę produktów przeznaczonych do ochrony ptaków przed kolizjami ze szkłem

TACTUS poszerza ofertę produktów przeznaczonych do ochrony ptaków przed kolizjami ze szkłem

TACTUS poszerza ofertę produktów przeznaczonych do ochrony ptaków przed kolizjami ze szkłem 1024 891 PLGBC

Materiał Partnera

Temat kolizji ptaków ze szklanymi elementami budynków, małej architektury i towarzyszącej zabudowie infrastruktury spotyka się w ostatnim czasie z coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony społeczeństwa, jak i specjalistów branży projektowej i budowlanej. Dzieje się tak między innymi za sprawą intensywnie prowadzonych w tym kierunku działań w środowisku odpowiedzialnym za rozwój i funkcjonowanie w Polsce budownictwa zrównoważonego. W działania edukacyjne i promujące problem już od dłuższego czasu zaangażowane jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i firmy członkowskie, które służyły wsparciem przy powstaniu publikacji Ochrona ptaków przed kolizjami ze szklanymi budynkami (Kwadratura, GreenVest, Sweco), a w ostatnich miesiącach również niezależni architekci, Izby Architektów, SARP Zarząd Główny oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wiele podmiotów i właścicieli lub zarządców obiektów, którzy spotkali się z problemem kolizji ptaków poszukuje sprawdzonych i trwałych rozwiązań. Rozwiązań, które z jednej strony pozwolą na sprawną ochronę ptaków i podjęcie wyzwań stawianych przed zrównoważonym budownictwem, a z drugiej spełnią wymagania techniczne i staną się odpowiedzią na najczęstsze problemy i wątpliwości pojawiające się na etapie realizacji i eksploatacji obiektów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz stale rosnącej w sektorze zrównoważonego budownictwa potrzebie zapewniania produktów i usług najwyższej jakości, Tactus postawił na dostawę i montaż oryginalnych produktów o potwierdzonej skuteczności i trwałości przeznaczonych do minimalizowania kolizji ptaków ze szklanymi elementami obiektów.

Od 2018 r. w ofercie firmy znajdują się markery graficzne Feather Friendly Commercial oraz Feather Friendly Residential, z powodzeniem zastosowane na wielu obiektach na terenie Polski, między innymi na Zbiorniku Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej, w Afrykarium ZOO Wrocław czy na części biurowej Filharmonii Koszalińskiej.

W czerwcu br. w ofercie TACTUS pojawiły się kolejne rekomendowane przez ABC (American Bird Conservancy) produkty przeznaczone do zabezpieczania szklanych powierzchni, które mogą być stosowane zarówno na obiektach komercyjnych, jak i przez prywatnych użytkowników.

Są to:

  • Folie okienne Collid Escape
  • Markery graficze Collid Escape
  • Folia okienna OPALFilm Birdsafe
  • oraz folia okienna Solar Feather Friendly.

Na szczególną uwagę zasługuje ostatnie rozwiązanie – Solar Feather Friendly, które zgodnie z gwarancją producenta poza właściwościami minimalizującymi ryzyko kolizji ptaków z powierzchniami szklanymi, zapewnia ochronę termiczną – nie dopuszczając do nadmiernego przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim oraz ich wychładzania w okresie z niskimi temperaturami. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych produktów firme Feather Friendly rozwiązanie bazuje na foliach okiennych renomowanego producenta – firmy 3M. Zgodnie z przeprowadzonymi testami inwestycja w tego typu rozwiązanie, zwraca się po 4 latach za sprawą oszczędności w zużyciu energii elektrycznej niezbędnej do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń z dużym udziałem powierzchni przeszklonych.

Szczegółowe informacje o wszystkich produktach przeznaczonych do ochrony ptaków przed kolizjami z budynkami i przezroczystymi elementami infrastruktury dostępne są w Tactus.

Skip to content