fbpx
 • 17 sierpnia 2022

Time to (Re)think! 12. PLGBC Green Building Summit już 6-7 października w Warszawie

Time to (Re)think! 12. PLGBC Green Building Summit już 6-7 października w Warszawie

Time to (Re)think! 12. PLGBC Green Building Summit już 6-7 października w Warszawie 1024 427 PLGBC

PLGBC Green Building Summit to najbardziej rozpoznawalna i opiniotwórcza konferencja w polskiej branży nieruchomości, budownictwa i architektury, symbol zielonego postępu. 12. edycja wydarzenia, w tym roku pod hasłem Time to (Re)think, odbędzie się 6-7.10.2022 r. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Wydarzenie jest międzynarodowe, hybrydowe, a w programie znajdą się prelekcje, panele, prezentacje, czas na spotkanie i poznanie się. Tym razem przygotowano dwa dni aktywności: pierwszy to całodzienna konferencja, której zwieńczeniem będzie Gala konkursu PLGBC Green Building Awards 2022. Drugi dzień poświęcony będzie dekarbonizacji budownictwa w ramach projektu #BuildingLife.

Środowisko zabudowane odpowiada za prawie 40% emisji dwutlenku węgla związanej z energią i może odegrać ważną rolę w przyspieszeniu przejścia na niskoemisyjną i wysoce odporną przyszłość.

To nie jest moment na spowolnienie.

Musimy podwoić wysiłki na rzecz rozwiązań – takich jak modernizacja budynków w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię oraz promowanie produktów i systemów budowlanych o niskiej emisji dwutlenku węgla – które mogą przeciwdziałać zmianom klimatycznym i przyczynić się do poprawy zdrowia ludzi i zwiększenia niezależności energetycznej.

Problemy i wyzwania, przed którymi staje świat, zwykle stają się katalizatorem zmian. Wiemy, w którą stronę powinniśmy zmieniać świat…Włączmy się do wspólnej dyskusji i działań na rzecz zrównoważonego budownictwa dla wszystkich i wszędzie.

Dzielimy się wiedzą, inspiracjami i innowacjami, aby wprowadzać znaczące zmiany na rzecz zrównoważonego budownictwa.

Podczas PLGBC Green Building Summit zaplanowano 4 sesje skupione wokół strategicznych obszarów:

 • Climate adaptation & social resilience: Protecting people and systems
 • Circular trip
 • Biodiversity and becoming nature-positive
 • Healthy & Sustainable Living

Tematyka wydarzenia oscyluje wokół najważniejszych kwestii związanych z rolą budynków i przeciwdziałaniem zmianom klimatu, gospodarką o obiegu zamkniętym, znaczeniu bioróżnorodności oraz zdrowia i jakości życia. Skupimy się na poszukiwaniu rozwiązań dla wspólnych działań, świadomym tworzeniu zrównoważonych przestrzeni i budowaniu społeczności. Będzie mowa także o odbudowie w kontekście zmian klimatycznych i wojny w Ukrainie.

Co roku PLGBC Green Building Summit gości wybitnych Keynote Speakerów, którzy inspirują do działania i współpracy. W tej edycji udział już potwierdzili:

 • Slava Balbek, balbek bureau,
 • Agata Roczniak, Fundacja Diversum,
 • Menno Rubbens, cepezed,
 • Carolyn Steel, architektka, autorka książki SITOPIA.

Wydarzenie przyciąga wszystkich zainteresowanych tematyką klimatyczną/zrównoważonego budownictwa/SDGs, w tym: inwestorów, deweloperów, najemców, zarządców nieruchomości, architektów i projektantów, inżynierów, producentów, instytucje finansowe, samorządy, top management, aktywistów miejskich, organizacje pozarządowe, studentów, nauczycieli wyższych uczelni, media.

W ramach wydarzenia przygotowano także aktywności dodatkowe, w tym m.in:

 • Wirtualną Strefę Partnerów, w której można poznać bliżej projekty, rozwiązania i technologie partnerów wydarzenia,
 • Wystawę Fotografii laureatów konkursu Grand Press Photo 2022, w kategorii Climate, responsibility,
 • Sekcję PLGBC Movie, czyli zaproszenie na film  zrealizowany przez Our Planet  – dokument, zwracający uwagę, jak globalna społeczność biznesowa może pomóc w rozwiązaniu światowego kryzysu ekologicznego.
 • Wirtualną Paczkę Uczestnika, w której po zakończeniu wydarzenia poza prezentacjami i nagraniami znajdą się dedykowane materiały tematyczne,

Wydarzenie oparte o zrównoważone idee, neutralne klimatycznie.

PLGBC Green Building Summit wspierać będą liczni uznani Partnerzy i Patroni.

Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), organizacja pozarządowa, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie, więcej informacji: https://summit.plgbc.org.pl/

#PLGBCsummit