• 1 lutego 2022

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na konferencję: Urbanistyka ekologiczna

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na konferencję: Urbanistyka ekologiczna

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na konferencję: Urbanistyka ekologiczna 1024 576 PLGBC

Wpływ zagrożenia klimatycznego na różne dziedziny życia przyniósł za sobą szereg paradoksów. Jednym z nich jest wymuszenie w architekturze zmiany skali myślenia. Zamiast w skali budynku trzeba myśleć raczej w skali przestrzeni zurbanizowanej, a w jej ramach – optymalizacji kryteriów przestrzeni zrównoważonej. Forma miasta w takiej skali podąża więc za energią i musi godzić ze sobą interes prywatny i publiczny, a także uwzględniać wszystkie czynniki infrastrukturalne oraz techniczne.

W trakcie konferencji organizowanej przez Grupę Sztuka Architektury zastanowimy się, jak w kompleksowy i zintegrowany sposób planować oraz budować nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców miasto zorientowane na strategię zrównoważonego rozwoju. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest partnerem tego wydarzenia. Będzie nas reprezentować Ewa Łydkowska, Członkini Zarządu PLGBC oraz Menedżer ds. Marketingu w Vastint Poland. Widzimy się 24 lutego 2022 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

Program wydarzenia

1. Neurobiologiczne uwarunkowania projektowania przestrzeni w skali urbanistycznej. Collin Ellard.
2. Biophilic design. Ewelina Widelska, Katedra Architektury Krajobrazu, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
3. Placemaking na przykładzie Business Garden. Ewa Łydkowska, Członkini Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Marketing Manager, Vastint Poland
4. Komunikacja i usługi związane z planowaniem miast. Dr inż. arch. Anna Bocheńska-Skałecka, projektantka i nauczycielka akademicka.
5. Drzewa w przestrzeni zurbanizowanej – nowe potrzeby, inne podejście. Dr mgr arch. Edyta Rosłon-Szeryńska, pracownik naukowo-dydaktyczny SGGW w Warszawie, wykładowca Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
6. Nowa mobilność w polskich miastach – jak bardzo jesteśmy eko? Dr hab. Jana Pieriegud,
Inżynier i ekonomista transportu, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor w Instytucie Infrastruktury, Transportu i Mobilności SGH.
7. „Nudging” w mieście. Natalia Olszewska, teoretyk i praktyk z obszaru projektowania architektonicznego w oparciu o neuronauki i dane naukowe.

Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi.