• 25 lipca 2022

Varso Tower – zdrowe zielone biura

Varso Tower – zdrowe zielone biura

Varso Tower – zdrowe zielone biura 1024 682 PLGBC

Materiał partnera

Varso Tower to wieżowiec zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners. Ma 230 metrów wysokości do dachu, a wraz z iglicą 310 metrów. Jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Na szczycie wieży mieści się podniebny ogród z 16 drzewami, a na dachu powstanie jeden z najwyżej położonych w Europie tarasów widokowych.

Zastosowane w biurowcu rozwiązania projektowe sprzyjają zmniejszaniu śladu węglowego i redukcji zanieczyszczenia powietrza oraz zapewniają imponujący dostęp światła naturalnego do wnętrz. Jakość przestrzeni Varso Tower została doceniona przez niezależnych audytorów BREEAM oraz WELL. Ważną częścią projektu jest zieleń. Kilkadziesiąt drzew zasadzono przed budynkiem oraz w środku przestronnego lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

HB Reavis tworzy miejsca dla firm, które kładą nacisk na wspieranie produktywności i dobrostanu pracowników. Ponad połowa biur w Varso Tower, którego łączna powierzchnia to 69 tys. mkw., została wynajęta jeszcze przed ukończeniem budowy. Varso Tower to część wielofunkcyjnego projektu HB Reavis, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i centrum zdrowia. Lokalizacja w centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym, zapewnia łatwy dostęp do wszystkich środków komunikacji miejskiej oraz wielu udogodnień w zasięgu krótkiego spaceru. Jednym z nowych najemców jest firma odzieżowa zarządzająca kilkoma popularnymi markami. Pracownicy firmy wprowadzą się do biura na 38. piętrze wieżowca, skąd będą mogli podziwiać Warszawę z wysokości 190 metrów.

Skip to content