• 27 stycznia 2021

Wiedza i praktyka przede wszystkim: PLGBC rusza z tegorocznym cyklem szkoleń z certyfikacji wielokryterialnych

Wiedza i praktyka przede wszystkim: PLGBC rusza z tegorocznym cyklem szkoleń z certyfikacji wielokryterialnych

Wiedza i praktyka przede wszystkim: PLGBC rusza z tegorocznym cyklem szkoleń z certyfikacji wielokryterialnych 1024 576 PLGBC

Celem Polskiego Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest transformacja środowiska budowlanego, aby stało się ono zdrowe i zrównoważone. Organizacja kształci osoby, którym bliska jest idea zielonego budownictwa. W warunkach stale rosnącego popytu na zrównoważone budynki szkolenia dają szansę na uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu przyszłości i zdobycia nowej wiedzy. Dlatego w tym roku rusza kolejny cykl szkoleń nt. certyfikacji wielokryterialnych.   

Zrównoważone budownictwo staje się w Polsce coraz bardziej popularne, ale żeby budynek mógł być uznany za ekologiczny, musi spełniać szereg kryteriów, czego potwierdzeniem jest certyfikat. Budynki biurowe mogą otrzymać m.in. certyfikat BREEAM, LEED czy WELL, z kolei budownictwo mieszkaniowe w ubiegłym roku doczekało się certyfikatu ZIELONY DOM stworzonego we współpracy z ekspertami przez PLGBC.

Szkolenia PLGBC przygotowują do egzaminu na akredytowanego audytora w danej certyfikacji wielokryterialnej, a w warunkach stale rosnącego popytu na budynki zrównoważone dają szansę na zyskanie uprawnień do wykonywania zawodu przyszłości i na zdobycie nowej wiedzy.

– Dbamy o to, aby w gronie liderów prowadzących szkolenia i warsztaty znajdowały się wykwalifikowane, rzetelne osoby, które cieszą się uznaniem i rozpoznawalnością w branży zielonego budownictwa. Trenerzy są praktykami – z wieloletnim doświadczeniem – na co dzień związanymi ze zrównoważonym budownictwem, których misja zbiega się z założeniami PLGBC. Dlatego na szkoleniach oprócz zagadnień teoretycznych zawsze pojawiają się także case studies dotyczące nie tylko zastosowanych zrównoważonych rozwiązań, ale również pokazujące wysoki poziom innowacji. Wychodzimy z założenia, że najlepszym sposobem na poszerzenie wiedzy jest obserwacja, analiza, weryfikacja i optymalizacja dobrych praktyk w światowym budownictwie zrównoważonym – podkreśla Magdalena Wojtas, Sustainable Development Manager, odpowiedzialna w PLGBC za szkolenia.

W tym roku szczególna uwaga poświęcona będzie szkoleniom dotyczącym certyfikatu ZIELONY DOM, dlatego obok dedykowanych szkoleń na akredytowanego audytora (najbliższe już 17 marca br.) przygotowaliśmy cykl webinarów związanych z certyfikacją budownictwa mieszkaniowego. Spotkania online z ekspertami cieszą się dużym zainteresowaniem. Omawiane na nich są poszczególne obszary zrównoważonego domu i mieszkania. Podczas tematycznych webinarów mówimy m.in. o akustyce, automatyce w budynkach, LCA i LCC – cyklu życia budynku, o retencji wody, wodzie szarej, energii, termowizji i szczelności, budownictwie drewnianym i prefabrykacji, budowie i recyklingu materiałów. Czyli o tym jak budować i mieszkać zdrowo, z korzyścią dla nas oraz środowiska.

Zakres szkoleń oraz informacje o ekspertach znajdziesz tutaj.

grafika szkolenia well, leed, zielony dom