12 STYCZNIA 2024
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

7R Park Wrocław West II z własnym magazynem energii

Aktualności członkowskie

7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów, wyposaży 7R Park Wrocław West II w magazyn energii. To innowacyjne, niespotykane w tego typu obiektach rozwiązanie pozwoli na gromadzenie energii i tym samym znaczące ograniczenie śladu węglowego.

Trwa budowa 7R Park Wrocław West II, niskoemisyjnej inwestycji 7R, realizowanej w zgodzie ze strategią dekarbonizacji przyjętą w firmie. Obecnie trwają prace przy obudowie budynku i izolacji dachu. Generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland, która podczas budowy przykłada dużą wagę do ochrony środowiska naturalnego.

7R Park Wrocław West II z własnym magazynem energii

W przypadku 7R Park Wrocław West II deweloper zdecydował się na zastosowanie innowacyjnego rozwiązania. W budynku zainstalowany zostanie magazyn energii, który pozwoli na gromadzenie elektryczności wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne.

– To rozwiązanie niespotykane w tego typu obiektach. Pozwoli na zmagazynowanie zielonej energii z systemu PV powstałej w szczycie produkcji. Można ją będzie wykorzystać w momencie niższej produkcji energii ze słońca i jednocześnie wyższym zapotrzebowaniu na prąd w budynku. Magazyn energii ma pojemność 200 kWh – wyjaśnia Piotr Miodek, Head of Construction & Sustainability w 7R.

Dodatkowo, 7R Park Wrocław West II finalnie zostanie wyposażony w kolejne innowacyjne rozwiązania, pomagające osiągnąć znaczącą redukcję operacyjnej emisyjności budynku. Poza systemami grzewczo-wentylacyjnymi, z wysokosprawnymi pompami ciepła oraz wentylacją z odzyskiem ciepła, budynek zostanie dodatkowo wyposażony w zaawansowany system sterowania BMS, energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną, pozwalającą na produkcję czystej energii. Wszystko to pozwoli 7R wystąpić o certyfikację BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

7R Park Wrocław West II powstaje w Kątach Wrocławskich. Magazyn posiadać będzie bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Zastosowane w 7R Park Wrocław West II proekologiczne rozwiązania pozwolą na obniżenie operacyjnej emisji CO2 o ponad. 50 proc. w stosunku do budynków wybudowanych zgodnie z warunkami technicznymi wynikającymi z przepisów prawa budowalnego.

Cały obiekt jest już w całości wynajęty firmie Yusen Logistics. Najemca zajmie w nim blisko 42 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz ponad 1 tys. mkw. biurowej. Planowane zakończenie prac budowlanych 7R Park Wrocław West II przewidziano na drugi kwartał 2024.

 

Opracowanie: 7R