7 SIERPNIA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

ARTELEA – bezkompromisowa funkcjonalność i zrównoważony rozwój oprawy biurowej

Aktualności członkowskie

Cradle to Cradle® to uniwersalny standard, który ma zastosowanie do produktów i usług we wszystkich branżach. Certyfikat stanowi uznawany na całym świecie, niezależny dowód ciągłych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dzięki niemu klienci mogą mieć pewność, że kupują produkty, które są przyszłościowe i w pełni zoptymalizowane pod kątem gospodarki o obiegu zamkniętym.

ARTELEA – bezkompromisowa funkcjonalność i zrównoważony rozwój oprawy biurowej
Certyfikacja produktów według standardu Cradle to Cradle®

Istnieje pięć różnych aspektów, które są brane pod uwagę przy uzyskiwaniu certyfikatu Cradle to Cradle®. O ile pierwsze dwa z nich, tj. „wpływ na zdrowie i środowisko” oraz „ponowne wykorzystanie materiałów”, są związane z samym produktem, to pozostałe trzy – „czyste powietrze i ochrona klimatu”, „gospodarowanie zasobami wodnymi i gruntowymi” oraz „sprawiedliwość społeczna” – nakładają odpowiedzialność na firmy produkcyjne. Firmy mogą ubiegać się o certyfikat Cradle to Cradle® dla swoich produktów zaprojektowanych z myślą o obiegu zamkniętym. W zależności od wyników firmy można uzyskać różne poziomy certyfikacji.

Cradle to Cradle® Standard 4.0 dla Zumtobel

Certyfikacja zgodnie z aktualnym standardem Cradle to Cradle® Standard 4.0 jest złożona, czasochłonna i kosztowna. Z tym większą przyjemnością informujemy, że marka Zumtobel dokłada wszelkich starań, aby nowe produkty spełniały standardy organizacji certyfikującej.
Pierwszym produktem Zumtobel, który otrzymał certyfikat Cradle to Cradle Certified® Product Standard w wersji 4.0 jest ARTELEA, wolnostojąca oprawa oświetleniowa typu plug-and-play. Oprócz wydajności świetlnej i doskonałego wzornictwa wprowadza ona dynamikę światła dziennego do wnętrz.
Wąska, wolnostojąca oprawa biurowa od Zumtobel to prawdziwy kameleon, który dostosowuje się do różnorodnych zadań i potrzeb nowoczesnego biura, nigdy nie rezygnując ze zrównoważonego rozwoju. Łączy w sobie subtelny wygląd i wydajność świetlną do 38 000 lumenów w oprawie, łącząc nowoczesność i ponadczasowy design.
ARTELEA, dzięki najnowocześniejszej technologii oświetleniowej, jest łatwa w utrzymaniu i naprawie. Dostarczana w indywidualnie dostosowywanych modułach, w których łatwo można wprowadzić zmiany i aktualizacje, co znacznie wydłuża jej żywotność. Innowacyjny system portów dokujących umożliwia późniejszą rekonfigurację lub modyfikację wolnostojącej oprawy, dzięki czemu ARTELEA jest idealnym rozwiązaniem dla przyszłościowych, trwałych i elastycznych zastosowań biurowych.

Więcej informacji o oprawie ARTELEA tutaj.

 

Opracowanie: ZG Lighting Polska sp. z o. o.