19 LIPCA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Czy warto inwestować w profesjonalne wyciszenie w salonach sprzedaży?

Aktualności członkowskie

Dobre warunki akustyczne w motoryzacyjnych salonach sprzedaży są kluczowe – zwłaszcza, gdy decydujemy się np. na zakup kampera. Popularny dom na czterech kołach to kosztowna inwestycja, która wymaga dokładnej analizy i skupienia przed zakupem. Cisza lub jej brak może więc istotnie wpłynąć na taką decyzję, dlatego coraz więcej salonów decyduje się na profesjonalne wyciszenie, aby zapewnić komfort kupującym. Takim przykładem jest m.in. niedawno otwarte Centrum Entuzjastów Caravaningu pod Warszawą.

Zapewnienie warunków sprzyjających skupieniu i dokładnej analizie jest ważne, gdy w grę wchodzi wydanie wysokich kwot pieniędzy. Kupujący zazwyczaj waży wówczas wszystkie „za i przeciw”, więc warunki skupienia się na informacjach i poradach udzielanych przez sprzedawców, a nie na hałasie i rozpraszających dźwiękach, mają istotny wpływ na zakup.

Czy warto inwestować w profesjonalne wyciszenie w salonach sprzedaży?

Wiedzą o tym doskonale właściciele rodzinnej firmy 2N-Everpol Sp. z o.o., która działa jako dystrybutor marek elektroniki użytkowej, produktów małego AGD, elektronarzędzi, akcesoriów i mebli ogrodowych oraz pojazdów elektrycznych. Drugą bardzo ważną działalnością firmy są usługi związane z caravaningiem, prowadzone w największym w Polsce „Centrum Entuzjastów Caravaningu”, które zostało otwarte na początku maja 2022 r. w nowo wybudowanej siedzibie spółki w Baniosze, mieszczącej się koło Warszawy.

Największe centrum caravaningu, gdzie można poczuć się jak na wakacjach

Nowoczesna siedziba firmy, o łącznej powierzchni ok. 7000 m2 obejmuje showroom pojazdów caravaningowych, sklep z akcesoriami, powierzchnię biurową wraz z salami konferencyjnymi, a także magazyn i serwisy. Projektując centrum, zadbano o profesjonalne wyciszenie. Doskonała akustyka pomaga zachować prywatność i komfort klientów.

W podwarszawskim Centrum, okazałą powierzchnię wyciszono przy użyciu ponad 200 sztuk paneli wolnowiszących Ecophon Solo Rectangle oraz 360 sztuk pionowych paneli wolnowiszących Ecophon Solo Baffle. W tak dużej przestrzeni zapewnienie pracownikom odpowiedniej akustyki było dużym wyzwaniem. Na szczęście projektanci z pracowni Staruń Wanik Architekci bez problemu sobie z tym poradzili. Zarówno efekt dźwiękowy, jak i wizualny, robią spore wrażenie. Inwestycja spełnia również swoje zadanie, co widać po zadowolonych minach klientów, którzy mogą się tu poczuć, jakby już byli na urlopie.

 

Opracowanie: Ecophon Saint Gobain