21 GRUDNIA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Ecophon podpisał umowę kupna Träullit, szwedzkiego producenta wełny drzewnej

Aktualności członkowskie

Ecophon zawarł umowę na wyłączność nabycia wszystkich udziałów firmy Träullit, uzupełniając w ten sposób swoje portfolio w zakresie akustycznych rozwiązań sufitowych i ściennych.

Założona w 1946 roku w Ydre w Östergötland, firma Träullit jest jedynym producentem wełny drzewnej w Szwecji i ma silną pozycję sprzedażową na rynkach skandynawskich. Jako surowiec firma wykorzystuje lokalnie uprawiane drewno w promieniu 50 km od zakładu.

Ecophon podpisał umowę kupna Träullit, szwedzkiego producenta wełny drzewnej

Wełna drzewna ma wiele zalet jako rozwiązanie dla sufitu akustycznego. Unikalna kompozycja rozwiązań Träullit, wykorzystująca świerk szwedzki, łączy w sobie walory akustyczne z ciepłym designem drewna. To przejęcie uzupełnia kompleksową gamę rozwiązań Ecophon, promując zrównoważony komfort akustyczny, jednocześnie spełniając różne wymagania projektowe swoich rynków. Wykorzystując swoje kompetencje w zakresie badań i rozwoju, Ecophon zamierza dalej rozwijać ofertę wełny drzewnej pod kątem parametrów akustycznych i środowiskowych.

– Träullit ma szwedzkie dziedzictwo, z którego może być dumny i cieszymy się, że możemy razem rozpocząć nową podróż, aby rozwijać tę ofertę. Integracja z Ecophon poszerzy obecną koncentrację sprzedaży Träullit ze Skandynawii na dalsze rynki europejskie i przyspieszy rozwój dzięki kompletnemu portfolio rozwiązań Ecophon oraz doświadczonym badaniom i rozwojowi – ​​powiedział Pierre-Emmanuel Thiard, dyrektor generalny Ecophon.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Saint-Gobain i Ecophon zwróciły się do nas. Nasza rodzina prowadzi Träullit od prawie 78 lat i postrzegamy tę ewolucję jako nowy start, integrację ze wspaniałą rodziną biznesową z doświadczeniem. W Ecophon będziemy mieli zarówno wiedzę, jak i możliwości, aby w pełni rozwinąć materiał z wełny drzewnej w kierunku standardów przyszłości – powiedział Erik Rääf, dyrektor zarządzający Träullit.

Nowa oferta wełny drzewnej będzie wprowadzana sukcesywnie w 2024 roku.

 

Opracowanie: Ecophon Saint Gobain