4 LIPCA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Międzynarodowy producent paneli akustycznych inwestuje w nową fabrykę w Gliwicach

Aktualności członkowskie

Ecophon, wiodący producent i dostawca produktów oraz systemów akustycznych, otworzył nową linię produkcyjną w gliwickiej fabryce, a także zaprezentował budowaną obecnie halę produkcyjną o powierzchni 11 tys. mkw. Rozbudowa zakładu w Gliwicach zapewni miejsca pracy w regionie oraz umożliwi industrializację nowych pieców elektrycznych, zgodnie z planem wycofania wszystkich kopalnych źródeł energii przez spółkę. Inwestycja rozbudowy zostanie ukończona w 2024 roku i będzie kosztować ok. 19 mln euro.

Spółka szacuje, że nowa linia produkcyjna oraz budowana obecnie fabryka przyniosą ok. 1,2 mln euro zdolności produkcyjnej rocznie oraz umożliwią bezpośredni eksport m.in. na sąsiedni rynek niemiecki. Inwestycje stworzą także możliwości zatrudnienia specjalistów z zakresu produkcji, logistyki, utrzymania ruchu oraz zarządzania.

Międzynarodowy producent paneli akustycznych inwestuje w nową fabrykę w Gliwicach

– Inwestycja w Gliwicach jest strategicznym posunięciem dla Ecophon. Pozwala nam zarówno stać się konkurencyjnym graczem na rynku, jak i zmienić tempo na bardzo obiecującym rynku sufitów podwieszanych. Jesteśmy pewni, że przedsięwzięcie w Gliwicach wiele zmieni i jeszcze skuteczniej wesprze naszą strategię rozwoju – mówi Pierre-Emmanuel Thiard, CEO Saint-Gobain Ecophon.

Gliwice ważnym ośrodkiem produkcyjnym

Firma Ecophon, która jest częścią globalnej grupy Saint-Gobain, posiada jednostki biznesowe w 20 państwach oraz przedstawicielstwa w 30 krajach na całym świecie, zatrudniając łącznie około 1100 pracowników. Polska jest bardzo ważnym ośrodkiem zarówno pod względem wdrożeń akustycznych, jak i wartości produkcyjnych. Z punktu widzenia produkcji, fabryka w Gliwicach, a także we francuskim Genouillac, są jednymi z najważniejszych w portfolio firmy. Gliwicka hala jest również istotnym centrum wszystkich produktów Ecophon, dzięki któremu producent w znaczny sposób skraca czas realizacji zamówień na rynki europejskie.

– Gliwice od dawna są ważnym węzłem w szerokiej sieci centrów produkcyjnych Ecophon. Nasza ekspansja w tym mieście jeszcze bardziej wzmocni zdolność firmy do spełniania wysokich oczekiwań naszych klientów, nie tylko na szybko rozwijającym się polskim rynku – podkreśla Max Falck, dyrektor ds. procesów sprzedaży w Saint-Gobain Ecophon.

Cel: stać się pierwszym producentem rozwiązań akustycznych o zerowej emisji

Rozbudowa zakładu w Gliwicach umożliwia industrializację nowych pieców elektrycznych zgodnie z ambicją firmy, którą jest wycofanie wszystkich kopalnych źródeł energii. Przejście to zostanie dodatkowo wzmocnione dzięki umowie zakupu energii elektrycznej (PPA) zawartej przez Grupę Saint-Gobain, która gwarantuje dostawę 40 proc. odnawialnej energii elektrycznej dla Grupy w Polsce, co w całości pokryje działalność Ecophon w naszym kraju.

 

Opracowanie: Ecophon Saint Gobain