11 MAJA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Partnerzy projektu CIRCON w budynku NT Industry w Orzeszu

Aktualności

Partnerzy projektu CIRCON – Green Building Council Iceland, Politechnika Śląska i PLGBC – mieli przyjemność odwiedzić dzisiaj zakład NT Industry zmodernizowany według projektu pracowni architektonicznej Gigaarchitekci w Orzeszu.

Partnerzy projektu CIRCON w budynku NT Industry w Orzeszu

Jest to budynek wpisujący się w zasady gospodarki o obiegu zamkniętym – obiekt został w pełni odnowiony, niemal w całości zachowano wszystkie elementy. Został przekształcony w biurowiec z wielką stołówką pracowniczą i przestrzenią, w której można odpoczywać i się integrować. Na zewnątrz został wykonany ogród, w którym pracownicy mogą odpocząć.

Więcej o rewitalizacji i zdjęcia obiektu znajdziecie tutaj: https://gigaarchitekci.pl/projekty/rewitalizacja-zakladu-nt-industry-w-orzeszu/

Projekt CIRCON: Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: ekoprojektowanie budynków cyrkularnych korzysta z dofinansowania o wartości 355 415 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy Norweskich i EOG oraz budżetu Państwa. Celem projektu jest wzmocnienie wdrażania gospodarki cyrkulacyjnej w sektorze budowlanym.