6 MARCA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

PLGBC_experts: PKO Rotunda podwójnie zielona

PLGBC_online

Pod koniec stycznia PKO Rotunda otrzymała końcowy certyfikat BREEAM International 2013 New Construction na wysokim poziomie Excellent. Natomiast w maju 2020 roku zakończyła się certyfikacja LEED v.2009 z wynikiem końcowym na poziomie Gold.

W ten sposób Rotunda stała się pierwszym budynkiem usługowym w Polsce spełniającym wymagania określone jednocześnie przez dwa prestiżowe systemy zielonej certyfikacji – LEED i BREEAM – z bardzo wysoką oceną końcową! To niewątpliwie wielki sukces dla PKO Bank Polski.

PLGBC_experts: PKO Rotunda podwójnie zielona

WSP w Polsce połączyło siły, gdyż było odpowiedzialne zarówno za proces certyfikacji w dwóch systemach, jak również za projekty instalacji sanitarnych. Współpraca wielobranżowa pozwoliła na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniły się do uzyskania wysokiego wyniku zielonej certyfikacji i zapewniły wysoki komfort użytkowania pracownikom oraz klientom. Ponadto, dzięki analizom kosztów cyklu życia budynku oraz cyklu życia proponowanych materiałów, zdecydowano się na wykorzystanie materiałów najbardziej efektywnych energetycznie.

Eksperci:

Ewa Kowalska-Ocneanu
Szef działu zrównoważonego rozwoju w WSP Polska

Monika Chacińska
Starszy konsultant ds. zrównoważonego rozwoju i zastępca szefa działu zrównoważonego rozwoju w WSP Polska

Urszula Tyszka-Ryskalczyk
Projektant instalacji sanitarnych / lider projektu w WSP Polska

Dyskusję moderuje: Magdalena Wojtas
Sustainable Development Manager w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego