12 CZERWCA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Skanska międzynarodowym liderem zrównoważonego rozwoju według Financial Times

Aktualności członkowskie

Skanska otrzymała tytuł „Lidera klimatu w Europie” w prestiżowym rankingu opracowanym przez dziennik Financial Times i firmę zajmującą się analizą danych – Statista. Spółka została doceniona w ten sposób drugi rok z rzędu. Twórcy rankingu dokonali przeglądu dostępnych danych dotyczących śladu węglowego z 4000 firm.

Dodatkowo przeanalizowano działania na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla, biorąc pod uwagę szereg kryteriów powiązanych z weryfikowalnymi danymi. Tylko 10 procent ocenianych firm zakwalifikowało się do zestawienia.

Skanska międzynarodowym liderem zrównoważonego rozwoju według Financial Times

– Wspaniale jest znaleźć się na tej liście choćby raz. Dwa razy to prawdziwe osiągnięcie. To jeden z dowodów na to, że nasze wysiłki na rzecz ograniczenia emisji CO2 przynoszą efekty. Nasze łączne emisje z zakresu 1 i 2 zmniejszyły się w 2022 roku. Na koniec pierwszego kwartału tego roku były o 57 procent niższe niż w 2015 roku, który przyjęliśmy za rok bazowy. Zarówno w naszej własnej działalności, jak i w łańcuchu wartości utrzymujemy odpowiednie tempo, aby do 2045 r. spełnić nasze zobowiązanie i osiągnąć cel zerowej emisji dwutlenku węgla netto. To zaangażowanie znajduje odzwierciedlenie między innymi we włączeniu celów redukcji emisji do długoterminowego programu motywacyjnego dla 400 liderów w ramach struktur Skanska – mówi Anders Danielsson, CEO Skanska.

– Wszystkie nasze jednostki biznesowe opracowały plany klimatyczne określające ich działania, inicjatywy i uzasadnienia biznesowe dotyczące redukcji emisji zgodnie z ogólnymi celami Grupy Skanska. Nadal koncentrujemy wysiłki na skalowaniu zrównoważonych rozwiązań i innowacji w celu poprawy wydajności i redukcji emisji. Trwający kryzys energetyczny zwiększył znaczenie energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Skanska jest dobrze przygotowana, aby sprostać zapotrzebowaniu klientów na kompetencje i rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Lena Hök, EVP Sustainability and Innovation.

Skanska corocznie publikuje dane o emisji dwutlenku węgla w swoim Raporcie integrowanym, a kluczowe wskaźniki w raporcie kwartalnym.

Metodologia i cel rankingu Financial Times i firmy Statista zostały opisane pod poniższym linkiem.
Europejscy liderzy klimatyczni 2023: interaktywna lista | Financial Times.

Opracowanie: Skanska