2 SIERPNIA 2023
CZAS CZYTANIA: 1 MIN

Światowy lider morskiej energetyki wiatrowej Ørsted rozwija się w Varso Place

Aktualności członkowskie

HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, podpisała kolejną umowę najmu z firmą Ørsted. Światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej zdecydował się przedłużyć najem w budynku Varso 2 i powiększyć swoje biuro o kolejne 2 355 mkw.

Polska siedziba jednej z najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie będzie teraz zajmować łącznie 7 160 mkw. powierzchni.

Światowy lider morskiej energetyki wiatrowej Ørsted rozwija się w Varso Place

Ørsted to największy i najbardziej doświadczony na świecie deweloper morskich farm wiatrowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Firma wywodząca się z Danii działa obecnie na kilkunastu rynkach, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Ørsted jest światowym liderem w dziedzinie działań na rzecz klimatu i jedyną firmą energetyczną z celem zerowej emisji netto popartym nauką oraz zatwierdzonym przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi). Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Ørsted, a w warszawskim biurze firma zatrudnia już ponad 650 osób.

Warszawskie biuro odzwierciedla wizję Ørsted, czyli dążenie do budowy świata zasilanego wyłącznie odnawialnymi źródłami energii. Oparta na idei „less waste” przestrzeń pracy redukuje negatywny wpływ na środowisko dzięki zastosowaniu materiałów biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu. Biuro zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. To przyjazne środowisko pracy łączy również funkcjonalność i troskę o dobre samopoczucie pracowników. Naturalna roślinność jest wszechobecna – w projekcie użyto 1752 pojedynczych roślin, co w przeliczeniu daje prawie trzy rośliny na jednego pracownika.

Varso 2 to jeden z najbardziej ekologicznych biurowców w Polsce, który wykorzystuje wiele rozwiązań sprzyjających ograniczaniu śladu węglowego i zużycia surowców. Potwierdzony certyfikacją BREEAM i WELL projekt HRA Architekci cechuje bliskie naturze podejście biophilic design, m.in. pozwalające użytkownikom budynku odpoczywać na zielonych tarasach mieszczących się na dachu.

Budynek jest częścią wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji, klub fitness, przychodnia, lokale gastronomiczne oraz punkty usługowo-handlowe.

 

Opracowanie: HB Reavis