Nasi członkowie doceniają przynależność do społeczności o wspólnych wartościach, w której otwartość i współpraca zapewniają umiejętności i wiedzę niezbędne do przeprowadzania zrównoważonych zmian. Umożliwia to liderom maksymalizację ich wpływu i pozycjonowanie ich organizacji w czołówce zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Do grona członków PLGBC dołączyli:

goldbecksolar.com
CZŁONEK PREMIUM
GOLDBECK SOLAR jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w budowie pod klucz przemysłowych, wielkoskalowych farm fotowoltaicznych oraz instalacji na dachach płaskich powyżej 1 MWp. Zakres działalności obejmuje cały wachlarz usług, od opracowania projektu, budowy, eksploatacji i utrzymania instalacji, po selektywne finansowanie i zarządzanie aktywami.
Niemiecka firma rodzinna od 2001 roku zbudowała i podłączyła do sieci 2,5 GW czystej energii w 17 krajach, włączając w to największy projekt słoneczny w Azji Środkowej w Kazachstanie o mocy 100 MWp, największą elektrownię słoneczną w Holandii o mocy 103 MWp, a także największy kompleks dachowy o mocy 25 MWp w tym samym kraju.
GOLDBECK SOLAR Polska rozpoczął swoją działalność od planowania i budowy największego projektu w Europie Środkowo-Wschodniej o mocy 304 MW, z czego 204 MW są już wybudowane i podłączone do sieci. W portfolio GOLDBECK SOLAR Polska znajduje cię również największa w Polsce instalacja na dachu płaskim o mocy 7,4 MWp.
GOLDBECK SOLAR – Solar Projects at their best!

Katedra Budownictwa, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi działalność naukową i dydaktyczną związaną z budownictwem zrównoważonym, adaptacją miast do zmian klimatu, dekarbonizacją budownictwa, gospodarką o obiegu zamkniętym w budownictwie. Pracownicy Katedry Budownictwa prowadzą zajęcia na kilku kierunkach studiów – budownictwo, inżynieria środowiska, inżynieria bezpieczeństwa, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, architektura krajobrazu.

KREISEL – Technika Budowlana Sp. z o.o. należy do czołowych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Łączy niemiecką precyzję i polską pracowitość. Jest jednym z liderów sektora chemii budowlanej – wytwarza m.in. wylewki samopoziomujące, zaprawy betonowe, kleje do płytek, gładzie, tynki cementowo-wapienne, gipsowe, dekoracyjne, systemy ociepleń. Posiada 6 zakładów produkcyjnych (w Poznaniu, Ujeździe, Kaliskach, Będzinie, Ostrołęce i Rogowcu) oraz kopalnię piasku w Nowym Mieście nad Pilicą. Stale rozwija i modernizuje zakłady oraz sieć handlową.
W 1993 roku zadebiutowali na rynku polskim zakładając spółkę KREISEL Polska w Poznaniu. Tu zlokalizowana jest pierwsza fabryka suchych zapraw budowlanych w Polsce, ale przede wszystkim centrum zarządzania i marketingu, gdzie zapadają wszystkie kluczowe decyzje. W 2000 roku została uruchomiona kolejna fabryka w Będzinie koło Katowic produkująca wyroby cementowo-wapienne. Największy oddział zlokalizowany jest w centralnej Polsce, w okolicach Łodzi – w Ujeździe, który powstał w 2003 roku. To praktycznie kilka zakładów w jednym – od produkcji zapraw suchych białych i szarych po tynki mokre i farby. W 2008 roku uruchomiono fabrykę zlokalizowaną w miejscowości Lubień Kujawski niedaleko Włocławka. Oddział ten posiada własną suszarnię piasku i obsługuje głównie Polskę północną. Dla zapewnienia ciągłości produkcji materiałów chemii budowlanej potrzebne jest zaplecze surowcowe. W tym celu w 2005 roku KREISEL nabył kopalnię piasku i kruszyw mineralnych Eurokrusz w Nowym Mieście nad Pilicą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, firma systematycznie wzbogaca gamę swoich produktów. Ważną częścią oferty są wyroby gipsowe. Ich produkcją zajmuje się kupiony w 2007 roku zakład w Rogowcu koło Bełchatowa. W roku 2011 została uruchomiona następna duża inwestycja w Ostrołęce.

Spółka opracowała koncept portalu internetowego dedykowanego podmiotom sektora nieruchomości, umożliwiającego obrót używanymi materiałami budowlanymi lub takimi, które zostały już poddane procesowi odnowy, upcyklingu, naprawom w celu dalszego ich wykorzystania. Dodatkowo portal będzie oferował usługi liczenia śladu węglowego, poziomu cyrkularności, wartości rezydualnej i paszportów materiałowych.

W ostatnich latach Q-Arch zrealizował szereg projektów budynków biurowych certyfikowanych w LEED i BREEAM. Są to: NAUTILUS, LOBOS, BIG, AQUARIUS, KREO. W chwili obecnej zespół Q-arch pracuje nad kolejnymi dwoma budynkami, które będą certyfikowane na poziomie BREEAM OUTSTANDING. Budynki będą wyposażone w szereg nowoczesnych systemów z zakresu zielonego budownictwa mających za zadanie oszczędność energii oraz ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko m.in kogeneracja oparta o gazowo wodorowe kogeneratory, fotowoltaika na dachu i wszystkich elewacjach, bank energii, powietrzne pompy ciepła , retencjonowanie wody do celów bytowych, system BMS, sterowanie zużyciem prądu i wody.