fbpx
 • 24 kwietnia 2020

World Green Building Week 2016: Better Build Green

World Green Building Week 2016: Better Build Green

World Green Building Week 2016: Better Build Green 240 300 PLGBC

World Green Building Week (WGBW) jest flagowym wydarzeniem światowego ruchu na rzecz zrównoważonego budownictwa, organizowanym przez World Green Building Council i prowadzonym przez sieć 75 krajowych Green Building Councils i ich 27 tysięcy firm członkowskich. WGBW ma na celu wzmacniać świadomość zielonego budownictwa na całym świecie, podkreślając jego niezwykle efektywny udział w spełnianiu globalnych celów środowiskowych, społecznych i ekonomicznych – od kwestii zmian klimatu, po wznoszenie zrównoważonych domów, przedsiębiorstw i społeczności: lepszych miejsc do życia, pracy i odpoczynku.

Edycja 2016

WGBW, który w 2016 roku będzie trwał od 26 września do 2 października, dla Green Building Councils, ich członków i światowych liderów jest okazją do zaprezentowania globalnym odbiorcom, w jaki sposób ich działania i przywództwo wspomagają rozwój zielonego budownictwa w ich krajach, a także do przedstawienia pozytywnych skutków tych działań.

Tematem przewodnim tegorocznego World Green Building Week będzie Better Build Green – ewolucja kampanii WorldGBC podczas COP21 w Paryżu. Better Build Green naświetliła wiele korzyści płynących z zielonych budynków, wskazując, że nie tylko powinniśmy w ogóle budować w sposób zrównoważony, jeśli chcemy osiągnąć limit zmian temperatury o 2 stopnie, ale także, że nie ma czasu do stracenia i powinniśmy zacząć już teraz.

Tegoroczni Partnerzy

Nadaj swojemu wydarzeniu wymiaru światowego!

Podobnie jak rok temu, zapraszamy Członków PLGBC, a także firmy i organizacje nieczłonkowskie do współpracy z nami w ramach World Green Building Week. Wydarzenia z dziedziny zielonego budownictwa, które planują Państwo na jesień mogą osiągnąć wymiar światowy, kiedy zorganizują je Państwo pod egidą WGBW – nadesłane przez uczestników Tygodnia informacje biuro PLGBC zamieści na oficjalnej stronie WGBW (worldgreenbuildingweek.org) oraz na stronie PLGBC, otrzymają Państwo także pakiet graficznych materiałów promocyjnych do dodania do własnych materiałów na temat wydarzenia.

Zmień swoją perspektywę – w fotografii. Konkurs!

W tym roku podczas oczekiwania na rozpoczęcie World Green Building Week każdy może wziąć udział w konkursie fotograficznym „Change your perspective”. Organizując przedsięwzięcie WorldGBC ma na celu poprzez fotografię dotrzeć do istoty tego, czym zrównoważony budynek jest dla Państwa. Ponieważ taki budynek, to nie tylko struktura, ale także nasz dom, miejsce pracy, szkoła, hala sportowa czy centrum społeczne. To miejsca, w których żyjemy, tworzymy, bawimy się, uczymy, spotykamy z innymi itd. Wybór takiego miejsca zależy od Państwa.

W tych ramach zdjęcie może przedstawiać:
 • Zielony budynek, zaprojektowany, wzniesiony lub używany przez Państwa firmę/organizację;
 • Element zielonego budynku, np. zieloną ścianę, zielony dach;
 • Otwartą/zieloną przestrzeń w Państwa biurze lub domu
 • Urządzenie/instalacja/gadżet oszczędzający energię lub wykorzystujący OZE
W tych ramach zdjęcie może przedstawiać:
 • Zdjęcie ma zmieniać spojrzenie ludzi na zielone budynki;
 • Powinno być interesujące wizualnie, np. wykonane z nietypowej perspektywy, kąta.
 • Wymiary krajobrazowe (najlepiej 1600×800 px).
 • Logo WGBW2016 lub „Change your Perspective” na zdjęciu.
Nagroda

Dwoje zwycięzców, wybranych przez zespół WorldGBC, otrzyma urządzenie monitorujące i kontrolujące jakość powietrza wewnętrznego: Foobot. Fooboty wykrywają i mierzą poziom dwutlenku węgla, tlenku węgla, cząstek stałych i lotnych związków organicznych (LZO), i łączy się z siecią Wifi, przekazując dane do aplikacji mobilnej. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 7.10.2016.

Jak wziąć udział?
 • Udostępnij swoje zdjęcie na Twitterze lub Facebooku
 • Użyj hashtagu #wgbw16 lub #betterbuildgreen we wpisie ze zdjęciem
 • Opisz budynek (co najmniej nazwa, lokalizacja)
 • Śledź @WorldGBC na Twitterze lub/i fanpage WorldGBC na Facebooku
 • Wyślij zdjęcie mailem na adres jkershaw@worldgbc.org do 2 października 2016 (23:59 GMT)